ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Český fotbalista Bílek v Kaiserslauternu nechtěl injekci a nesmí k týmu

Velikost textu:

Kaiserslautern (Německo) - Českého fotbalového záložníka v druholigovém německém Kaiserslauternu Jiřího Bílka provázejí samé nepříjemnosti. Na začátku týdne musel přerušit přípravu kvůli poranění Achillovy šlachy. Dnes jej trenér Milan Šašič na neurčitou dobu vyřadil z týmu, protože si Bílek při čtvrtečním vyšetření odmítl nechat píchnout injekci do postiženého místa. To se ale koučovi nelíbilo.

Český fotbalista
Český fotbalista

Pětadvacetiletý středopolař, kterého Kaiserslautern na začátku ledna vykoupil z Liberce za sumu blížící se 600 tisícům eur, však celou záležitost považuje za velké nedorozumění. "Vůbec bych nečekal, že se celá věc může vyvinout takhle. Když jsem byl u doktora, tak jsem se slušně omluvil s tím, zda by nešlo léčbu řešit jinak než injekcemi. Už jsem jednu dostal v týdnu a zranění se po ní nijak nezlepšilo," řekl v pátek Bílek.

Když po vyšetření opouštěl ordinaci, nebyl si prý vědom, že by se choval neprofesionálně, jak jeho jednání označil trenér Šašič. "Doktor to přitom vzal úplně v pohodě, nijak mně to nevymlouval," popisoval Bílek. Dnes však při setkání se Šašičem zažil šok. "Trenérovi se bohužel nelíbilo, že jsem si injekci nenechal dát. A do pondělí prý nemám být s mužstvem. Jsem tak trochu za zlého muže a není to nic příjemného," vysvětloval Bílek.

Kvůli zranění by stejně přišel o pondělní start druhé ligy, kdy Kaiserslautern v taháku kola hraje s prvním Mainzem, za nímž zaostává jen vinou horšího skóre. Bílek, který v Kaiserslauternu podepsal smlouvu až do 30. června roku 2012, netají, že jej vyhrocení situace mrzí.

"Je to pro mě nepříjemné, ale určitě jsem nejednal tak, abych se stavěl proti trenérovi nebo klubu. To nikdy nebyl můj styl a vždycky jsem dělal to, co po mně bylo žádáno," uvedl Bílek. "Tohle spíš zapříčinila chyba v komunikaci. Přece jenom jsem tady hodně krátce, němčinu zatím moc neovládám. A když jsme se domlouvali v angličtině, tak mohlo dojít k nějakým nedorozuměním," uvažoval synovec někdejšího hráče a trenéra Sparty Michala Bílka.

Hráč nyní doufá, že jeho suspendace nebude mít dlouhého trvání. "Snad se to rychle vyřeší a srovná. Teď bych stejně ani nemohl trénovat, protože si neumím představit, že bych v mém stavu mohl jenom popoběhnout. Ale rád bych si to s trenérem všechno vysvětlil a zopakoval mu, že jsem neudělal žádný naschvál," přál si Bílek, který se už odpoledne chystal na schůzku se sportovním manažerem "Rudých ďáblů" Stefanem Kuntzem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.