ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Bílek má zanícenou achillovku a přijde o premiéru Kaiserslauternu

Velikost textu:

Kaiserslautern (Německo) - Fotbalový záložník Jiří Bílek má na začátku svého angažmá v druholigovém německém Kaiserslauternu smůlu. Kvůli zánětu Achillovy šlachy přijde tento pětadvacetiletý hráč o víkendovou soutěžní premiéru svého nového týmu. Bílek tak nepomůže Kaiserslauternu ve šlágru proti vedoucí Mohuči, s níž se "Rudí ďáblové" přetahují o první místo v druhé nejvyšší soutěži.

Český fotbalista
Český fotbalista

Zatím není jasné, jak dlouho bude defenzivní středopolař mužstvu chybět. Zatím se mluví o nucené pauze na jeden či dva týdny. "Nevím, jestli bych teď hrál, ale mrzí mě, že mě hned čeká pauza. Ale poslední tréninky jsem už šel přes bolest, už to bylo neúnosné," řekl dnes Bílek, který do Kaiserslauternu zamířil na počátku roku z Liberce a podepsal smlouvu na 3,5 roku.

Bílek si potíže s achillovkou zřejmě přivodil na nedávném soustředění Kaiserslauternu na Kypru. "Ještě jsem to pak po návratu do Německa zkoušel přemoci, abych ukázal, že něco vydržím. Ale dnes už jsem musel k doktorovi," popisoval.

Vyšetření odhalilo, že těsně vedle šlachy má zánět, ihned dostal i utišující injekci. "A nejméně dva dny nemůžu nic dělat. Pak se uvidí, jak se to bude zlepšovat. Ale přesná doba léčení se dá určit těžko," podotkl Bílek. Náladu mu spravilo jen to, že si během středy půjde vybírat bydlení a zřejmě opustí dočasné hotelové útočiště.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.