ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Robinho věří, že se vyhne pokutě za cestu do Brazílie

Velikost textu:

Manchester - Fotbalista Robinho se vrátil z neplánované cesty do své rodné Brazílie. V pondělí dopoledne se znovu zapojil do přípravy s Manchesterem City. Nejdražší hráč v historii anglické ligy zároveň věří, že se vyhne vysoké pokutě ve výši 320 tisíc liber (asi 9,5 milionu korun). Ta mu hrozí za předčasné opuštění tréninkového kempu ve španělském Tenerife v minulém týdnu.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Pětadvacetiletý útočník však celou událost považuje za nedorozumění, prý se ničím neprovinil. "Nikam jsem neutekl, nikde jsem se neskrýval. Lidé z klubu věděli, že odjíždím. Se všemi jsem se rozloučil a podal si ruku," citoval deník The Sun Robinha, za kterého Manchester loni v létě zaplatil Realu 32 milionů liber, rekordní sumu v anglickém fotbale.

Jeho přístup však vedení klubu rozlítil. Šéfové Manchesteru, poté co Robinho zmizel ze soustředění, hned dali najevo, že si manýry brazilské hvězdy nenechají líbit a na dálku mu vzkázali, že se může připravit na velký finanční postih. Robinho se teď brání s tím, že si doma musel vyřídit neodkladné rodinné záležitosti a využil toho, že tým o víkendu nehrál.

"Rozhodně jsem nejel na žádnou oslavu. Kdybychom teď neměli volno, tak zůstanu v Manchesteru a řešil jsem ten problém jinak. Vůbec nechápu, jaký rozruch tahle kauza způsobila," podivoval se Robinho, jemuž bylo právě v neděli 25 let.

Zároveň popřel i spekulace, podle nichž měl odjet do Brazílie poté, co se pohádal s koučem Markem Hughesem. Právě s ním dnes měl mít dlouhý pohovor. "Neměl jsem a nemám s ním sebemenší problém. Naopak chci v City zůstat, můžeme být jedním z nejúspěšnějších klubů v Anglii. To, že se nepodařilo získat mého kamaráda Kaká, není konec světa," vzkázal Robinho.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.