ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Cudicini odchází z Chelsea do Tottenhamu

Velikost textu:

Londýn - Italský fotbalový brankář Carlo Cudicini, dlouholetá dvojka londýnské Chelsea, odchází do konkurenčního Tottenhamu Hotspur. Jeho místo tak nyní zaujme Henrique Hilario.

Carlo Cudicini
Carlo Cudicini
Otevřít galerii
 • Carlo Cudicini zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tottenham Hotspur zdroj: iconarchive.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Cudicini měl sice v Chelsea smlouvu ještě na rok a půl, do Tottenhamu, jenž nyní vede Harry Redknapp, by však měl odejít jako volný hráč. Informoval o tom deník The Sun.

Pětatřicetiletý gólman, jenž dříve působil třeba v AC Milán nebo Laziu, přišel do Chelsea v roce 1999. O rok později se tamním trenérem stal uznávaný Claudio Ranieri, který Cudiciniho pasoval do role jedničky.

Cudiciniho nahradí Hilario

Jenže v roce 2004 přišel do týmu Petr Čech a tehdejší kouč José Mourinho dal před italským gólmanem přednost právě českému reprezentantovi. Za něj pak v době jeho zranění zaskakoval třetí gólman, Portugalec Henrique Hilario. Právě on se nyní stane brankářskou dvojkou.

Cudicini, jehož provází stále pověst jednoho z nejlepších gólmanů v Premier League, odchytal v lonýndském klubu více než 140 zápasů. V poslední době se jednalo hlavně o pohárová utkání.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.