ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Nový stadion Baníku vyroste v ostravském Svinově

Velikost textu:

Ostrava – Nový stadion ostravského fotbalového týmu vyroste v městské části Svinov nedaleko místního hřbitova. Rozhodli tak městští radní, stadion by měl být dokončen nejpozději v roce 2013. Na fotbal, ale také na zábavní a kulturní akce by mohlo do Svinova chodit až 30 tisíc lidí naráz. Baník nový stadion potřebuje, protože jeho stávající hřiště na Bazalech již nesplňuje požadavky UEFA.

Místo pro nový stadion Baníku
Místo pro nový stadion Baníku
Otevřít galerii
 • Místo pro nový stadion Baníku autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/631/63053.jpg?1232476554
 • Mapka nového stadionu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/631/63055.jpg?1232476626

Fotbalový stadion vznikne v místech, kde je dnes louka. Podle tiskové mluvčí ostravského magistrátu Andrey Vojkovské odpovídá zvolená lokace všem požadavkům na dopravní dostupnost. "Je také možnost dalšího územního rozvoje. Bude to čistě fotbalový stadion s možností konání kulturních a společenských akcí," uvedla Vojkovská.

Stadion by podle mluvčí měl stát nanejvýš 1,5 miliardy korun. Město chce, aby byla výstavba stadionu financována systémem PPP, tedy s využitím veřejných i soukromých investic. Podle náměstka primátora Zdeňka Trejbala to však neznamená, že se na výstavbě nového stadionu musí přímo podílet fotbalový klub.

V Ostravě-Svinově vznikne nový stadion

"V tuto chvíli zpracováváme memorandum mezi Baníkem a městem Ostrava. Když město i s pomocí PPP postaví fotbalový městský stadion, Baník ho bude využívat," podotkl Trejbal. Dodal, že právě skutečnost, že Baník bude fotbalový stadion využívat, bude i jednou z podmínek pro soukromého investora.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.