ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Baník na jaře posílí Jan Hable z Fiorentiny

Velikost textu:

Ostrava – Z italské Fiorentiny zřejmě přijde na hostování do Ostravy střední záložník Jan Hable. Dvacetiletý hráč má podle italských médií namířeno do Baníku na roční hostování s opcí. Že je tato dohoda reálná, potvrdil manažer Pavel Zíka. Hable by se mohl v Ostravě už v tomto týdnu zapojit do přípravy.

FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

"Mohu potvrdit, že kluby jsou těsně před dohodou. Fotbalista by se měl co nejdříve připojit k týmu a odletět s ním na soustředění do Turecka," uvedl Zíka.

Královehradecký odchovanec a český mládežnický reprezentant by v ostravské záloze měl nahradit Tomáše Galáska, který v zimě přestoupil do bundesligového Mönchengladbachu.

Fotbaloví experti prorokovali Hablemu už před několika lety velkou budoucnost. Nadějný záložník dovedl před třemi lety do finále mistrovství Evropy českou sedmnáctku a dostal se do ideální jedenáctky turnaje. Další pocty se dočkal o necelý rok později, když byl zvolen kapitánem výběru nejlepších evropských fotbalistů do 18 let, s nímž vyhrál turnaj Meridian Cup.

Mezitím absolvoval stáž v Celtiku Glasgow, usiloval o něj Inter Milán, ale v květnu 2007 ho za 50 milionů korun koupila Fiorentina, kde se však Hable neprosadil podle představ a nastupoval jen za juniorku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.