ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Čech skončil 8. v anketě o nejlepšího brankáře posledních 20 let

Velikost textu:

Wiesbaden (Německo) - Český reprezentační gólman Petr Čech se umístil na 8. místě v anketě o nejlepšího fotbalového brankáře za posledních 20 let. Absolutní prvenství získal italský gólman hájící barvy Juventusu Gianluigi Buffon. Výsledky vyhlásila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS), která od roku 1987 každoročně vybírá nejlepšího brankáře roku. Po sečtení umístění ve všech ročnících se vytvořil konečný žebříček.

Brankář Petr Čech
Brankář Petr Čech

Šestadvacetiletý Čech se v posledních pěti ročnících ankety, v níž hlasují odborníci z 85 zemí, pohyboval vždy mezi nejlepší čtveřicí. Za rok 2005 dokonce vyhrál. Při sečtení všech ročníků získal 44 bodů a za čtyřnásobným vítězem ankety Buffonem zaostal o 34 bodů.

Brankáře Chelsea může těšit fakt, že za sebou nechal takové legendy, jakými byli například Angličan David Seaman, francouzský mistr světa Fabien Barthez či Španěl Andoni Zubizarreta. Vedle Čecha se mezi 73 hodnocených brankářů od roku 1987 dostali i další dva čeští gólmani. Hrdina mistrovství Evropy z roku 1996 Petr Kouba a současný trenér brankářů české reprezentace Jan Stejskal obsadili shodně 58. příčku se ziskem tří bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.