ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Fotbalový záložník Rosický nehraje již rok

Velikost textu:

Londýn - Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace a hráč londýnského Arsenalu Tomáš Rosický je vinou zdravotních obtíží již rok bez fotbalu. Osmadvacetiletý hráč se zranil při loňském ligovém zápase s Fulhamem a kvůli vleklým obtížím od té doby neodehrál jediný zápas. O aktuální situaci ohledně dlouhodobé rekonvalescence prozatím odmítá blíže mluvit. Jeho klub mu jakýkoliv konkrétní komentář zakázal.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
Otevřít galerii
 • Tomáš Rosický autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/212/21132.jpg?1210337997
 • Hráči londýnského Arsenalu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Musím respektovat pokyn vedení Arsenalu nekomentovat svůj zdravotní stav, protože je to výsada klubu, který pro můj návrat dělá maximum," uvedl Rosický.Přitom v průběhu rok trvajícího zranění jeho stav podkolenní šlachy několikrát napovídal, že by se Rosický mohl na trávníky vrátit. Při sebemenším náznaku fyzické zátěže se však jeho zranění obnovilo. Poslední názory se opírají o možnost návratu v březnu.

Napovědět by měly zdravotní testy, kterým se Rosický podrobí příští týden. "Podle výsledků se pak určí další postup - jestli bude individuálně nabírat fyzičku, nebo zda už začne trénovat s týmem," řekl deníku Sport fotbalistův manažer Pavel Paska. První operaci absolvoval v květnu v Londýně a podle původních předpokladů se měl vrátit na hřiště už v září. Kvůli neustálým potížím však místo toho musel přerušit trénink a v polovině listopadu podstoupil další chirurgický zákrok. V reprezentaci se kreativní středopolař objevil naposledy 17. listopadu loňského roku v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Slovensku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.