ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Prezident Realu Madrid rezignoval

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2009 16:20

Madrid - Prezident fotbalového Realu Madrid Ramón Calderón podle agentury AP odstoupil z funkce v reakci na aféru s údajným zmanipulováním valné hromady. Svou rezignaci oficiálně oznámil dnes večer na tiskové konferenci. Slavný klub by měl prozatím vést dosavadní viceprezident Vicente Boluda Fox. Zástupci Realu informace odmítli komentovat.

Real Madrid
Real Madrid
Otevřít galerii
 • Real Madrid zdroj: realmadrid.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/518/51748.jpg?1226415844
 • Real Madrid autor: ČT24, zdroj: www.realmadrid.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Calderón čelí obvinění, že si v listopadu při valné hromadě udržel svou pozici podvodem. Deník Marca například zveřejnil fotografie deseti konkrétních lidí, kteří sice neměli právo hlasovat o důvěře šéfovi Realu, ale přesto se hlasování účastnili. Jednalo se o pět nečlenů a pět členů, kteří nesměli do rozhodování zasahovat.

Podle listu povolil Calderón také v prosinci přístup na jiné shromáždění většímu množství "svých" lidí, aby mu pomohli prosadit důležitá finanční rozhodnutí.

Všechna obvinění Calderón odmítal. Ve středu uvedl, že už se po vypršení svého mandátu příští rok nehodlá ucházet o funkci na další období.

Kolem Calderóna se skandály množí

Sedmapadesátiletý právník se potýká se skandály již od svého zvolení v roce 2006. Tehdy zvítězil jen o 246 hlasů. Jeho protikandidát Juan Miguel Villar Mir následně výsledky napadl s tím, že do nich nebyly započítány hlasy zaslané poštou, kterých mělo být přes deset tisíc. Podle španělských médií byla většina hlasů zaslaných poštou právě pro Villara Mira. Soud však jeho protest zamítl.

Minulý rok v říjnu byl Calderón obviněn ze zneužívání klubové platební karty. Podle listu El Mundo platil z bankovních kont "Bílého baletu" například kávu v restauracích, cvičení v posilovně, golfové lekce či dokonce návštěvy u veterináře.

Calderón však klubu přinesl i sportovní úspěchy, když Real za jeho éry vybojoval dva ligové tituly. Přesto šéf klubu propustil trenéry Fabia Capella a Bernda Schustera. Nyní Real po sérii špatných výsledků ztrácí na vedoucí Barcelonu již dvanáct bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.