ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Fotbalista Jun odchází z Teplic hostovat do Altachu

Velikost textu:

Altach (Rakousko) - Bývalý fotbalový reprezentační útočník Tomáš Jun se dnes definitivně domluvil na půlročním hostování v rakouském Altachu. Jun, který v sobotu oslaví 26. narozeniny, strávil poslední rok po návratu z tureckých angažmá v Teplicích.

Tomáš Jun
Tomáš Jun

Teplice daly svolení k Junovu odchodu koncem minulého týdne. V pondělí si fotbalista prohlédl nové působiště, nyní došlo k definitivní dohodě mezi kluby a také o hráčově smlouvě. "Měl jsem chuť to v zahraničí ještě zkusit a v Rakousku se mně i rodině zamlouvá," řekl Jun po krátké návštěvě města, kde stráví nejméně nebližší měsíce.

Altach má zájem také o Voříška

Během nich se bude snažit tým zachránit v nejvyšší rakouské soutěži a není vyloučeno, že v kabině nebude jediným Čechem. Nový kouč Georg Zellhofer by totiž rád přilákal také Petra Voříška, kterého dobře zná ze svého působení v Paschingu a v Rapidu Vídeň.

Jun přišel loni do Teplic hostovat z tureckého Trabzonsporu a v létě se stal kmenovým hráčem Severočechů. Během svého působení na Stínadlech vstřelil sedm ligových gólů. Z české ligy odchází s bilancí 149 zápasů a 44 branek, desetkrát nastoupil za národní tým. Dříve hrával ve Spartě, krátce také v Jablonci a v Besiktasi Istanbul

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.