ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Ščasná je popáté nejlepší českou fotbalistkou

Velikost textu:
aktualizováno 12. 1. 2009 19:50

Praha - Pavlína Ščasná v anketě o nejlepší českou fotbalistku roku dokonala pomyslný "čistý" hattrick, když potřetí za sebou stanula na pomyslném nejvyšším stupni. Reprezentační opora triumfovala celkově už popáté. Cenu za hráčku švédského Malmö v neděli při sedmém galavečeru neprofesionálního fotbalu na pražském Žofíně převzal její otec, kouč Viktorie Žižkov Zdeněk Ščasný. Kouč národního týmu žen Dušan Žovinec ovládl anketu v kategorii trenér ženského fotbalu už pošesté za sebou.

Pavlína Ščasná
Pavlína Ščasná
Otevřít galerii
 • Pavlína Ščasná autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pavlína Ščasná autor: iveta.vlcnov.cz, zdroj: iveta.vlcnov.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Oceněny byly i další výrazné osobnosti mládežnického a ženského fotbalu a futsalu. Mezi staršími dorostenci zvítězil brněnský Lukáš Mareček před plzeňským Janem Lecjaksem a dalším Brňanem Josefem Šuralem. Celé trio už pravidelně nastupuje v nejvyšší domácí soutěži.

V kategorii mladšího dorostu triumfoval sparťanský ofenzivní talent Václav Kadlec, který na podzim v rudém dresu také nahlédl na prvoligovou scénu.

Mezi futsalisty po jednoleté odmlce znovu kraloval Martin Dlouhý z Eco Investmentu Praha, který na druhou pozici odsunul loňského vítěze Romana Mareše.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.