ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Nejlepší fotbalistka světa Marta bude hrát za Los Angeles

Velikost textu:

Curych (Švýcarsko) - Dvojnásobná nejlepší fotbalistka světa Marta bude hrát v nové americké ženské lize Womens's Professional Soccer (WPS) za tým Los Angeles Sol. Dvaadvacetiletá Brazilka do Kalifornie míří ze švédské Umey. Marta o přestupu informovala před dnešním galavečerem FIFA v Curychu, kde může potřetí za sebou získat cenu pro nejlepší fotbalistku světa.

Marta
Marta

Dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka a vicemistryně světa odchází ze Švédska po čtyřech sezonách, během nichž pomohla Umee ke čtyřem titulům.

Brazilská reprezentantka se v Los Angeles potká s jinou fotbalovou hvězdou - Davidem Beckhamem. Anglický fotbalista momentálně hraje v AC Milán, v Itálii by však měl během pauzy MLS pouze hostovat z klubu Los Angeles Galaxy, který má stejného majitele jako ženský celek Sol a hraje na stejném stadionu.

Nová soutěž WPS, která v Americe nahradí před pěti lety zaniklou Women's United Soccer Association, odstartuje na jaře. Vedle týmu Los Angeles Sol se jí zúčastní celky z Bostonu, Chicaga, Dallasu, New Jersey, St. Louis a Washingtonu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.