ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Ronaldo je favoritem na zisk ocenění FIFA pro fotbalistu roku

Velikost textu:

Curych - Portugalec Cristiano Ronaldo je hlavním favoritem na vítězství v anketě světové federace FIFA o fotbalistu roku, jejíž výsledky budou vyhlášeny dnes v curyšské opeře. Spolu s třiadvacetiletým hráčem Manchesteru United jsou v nominaci Argentinec Lionel Messi z Barcelony, jeho španělský spoluhráč Xavi, další mistr Evropy Fernando Torres z Liverpoolu a loňský brazilský vítěz Kaká z AC Milán.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
Otevřít galerii
 • Cristiano Ronaldo autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mezinárodní fotbalová federace FIFA zdroj: fifa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/338/33702.jpg?1217343717

Ronaldo vstřelil v minulé sezoně za Manchester 42 gólů a za své výkony už několik cen získal. Portugalský reprezentant se stal držitelem Zlatého míče a fotbalistou roku ho jmenovala například anketa hráčské unie FIFPro nebo prestižní časopis World Soccer. 

V anketě FIFA o nejlepšího fotbalistu a fotbalistku hlasují trenéři a kapitáni mužských a ženských národních týmů. Uzávěrka byla v polovině prosince. 

Mezi původní nominovanou třiadvacítkou nebyl žádný český zástupce. V minulosti si v anketě nejlépe vedl Pavel Nedvěd, který obsadil v letech 2003 a 2004 čtvrtá místa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.