Paralympijský magazín

Bohemians 1905 podruhé vyhráli turnaj Fortuna Víkend šampionů

Praha - Fotbalisté druholigových Bohemians 1905 zvítězili ve třetím ročníku halového turnaje Fortuna Víkend šampionů v libeňské O2 areně a navázali na své prvenství z roku 2007. V dnešním semifinále nejprve "Klokani" rozstříleli 7:2 Spartu a ve finále si pak za mohutné podpory přibližně dvou tisícovek fanoušků poradili s Mladou Boleslaví hladce 7:3, o což se hattrickem zasloužil především Strnad. Pražané si za svůj triumf odnesli prémii půl milionu korun.

Současný druholigový lídr od úvodu finálového klání tahal za delší konec provazu. Na Strnadův gól z druhé minuty sice bleskově odpověděl mladoboleslavský Dittrich, ale vzápětí vrátil "Klokanům" vedení Janek a v 11. minutě zužitkoval přesilovku Adam.

Od té doby Bohemians ovládli dění na hřišti. Činil se zejména Strnad, jenž po dvaceti minutách završil hattrick a zvýšil už na 5:2. Středočeši brzy sáhli ke hře bez brankáře, ale místo snížení inkasovali ještě dva góly. Odveta za semifinále z roku 2007 jim tak nevyšla.

Sparťané si po výprasku od Bohemians zlepšili náladu v zápase o třetí místo proti Liberci. O výhru se ale museli strachovat do posledních sekund, neboť málem ztratili vedení 6:3. Dvakrát se v letenském dresu prosadil talentovaný mladík Václav Kadlec a hned v úvodní minutě si sedmým gólem v turnaji pojistil cenu pro nejlepšího střelce Bony Wilfried.

Slávistickým fanouškům po pátém místě jejich týmu udělalo radost aspoň premiérové utkání starých gard proti Spartě, v němž červenobílí zvítězili těsně 2:1. Letenský dres oblékli například František Straka, Horst Siegl nebo Jiří Novotný, za Slavii nastoupili Pavel Kuka, Radek Bejbl či František Veselý.

Halový fotbalový turnaj Fortuna Víkend šampionů v Praze:
Finále:
Mladá Boleslav - Bohemians 1905 3:7 (2:4)
Branky: 3. a 30. Dittrich, 13. Opiela - 2., 14. a 20. Strnad, 23. a 26. Škoda, 4. Janek, 11. Adam

Utkání o 3. místo:
Sparta Praha - Slovan Liberec 6:5 (5:2)
Branky: 3. a 19. Kadlec, 1. Wilfried, 2. Kladrubský, 11. Zeman, 15. Peter - 16. a 26. Holeňák, 2. Smetana, 8. Dort, 29. Papoušek

Semifinále:
Sparta Praha - Bohemians 1905 2:7 (1:3)
Branky: 7. Zeman, 28. Matušovič z pen. - 5. a 23. Škoda, 3. Augustín, 10. Adam, 19. Moravec, 22. Růžička, 26. Sňozík z pen.

Slovan Liberec - Mladá Boleslav 1:4 (0:2)
Branky: 24. Vulin - 15. a 22. Mendy, 11. Sylvestre, 19. Kalina