ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Žižkov v hale neobhájí, postoupily Sparta a Mladá Boleslav

Velikost textu:
aktualizováno 10. 1. 2009 15:52

Praha - Fotbalisté Sparty Praha a Mladé Boleslavi jsou prvními semifinalisty halového turnaje Fortuna Víkend šampionů. Rozhodly o tom dnešní zápasy ve skupině A, v níž nakonec rozhodovala minitabulka tří týmů se šesti body, na kterou doplatil Slovan Bratislava. Až na čtvrtém místě skončila Viktoria Žižkov, která nezvládla roli obhájce trofeje a bude v neděli hrát jen o sedmé místo.

Fotbalisté Jan Holenda ze Sparty Praha (vpravo) a Martin Dobrotka ze Slovanu Bratislava během utkání mezinárodního fotbalového turnaje Fortuna víkend šampionů.
Fotbalisté Jan Holenda ze Sparty Praha (vpravo) a Martin Dobrotka ze Slovanu Bratislava během utkání mezinárodního fotbalového turnaje Fortuna víkend šampionů.
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Jan Holenda ze Sparty Praha (vpravo) a Martin Dobrotka ze Slovanu Bratislava během utkání mezinárodního fotbalového turnaje Fortuna víkend šampionů. autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Viktoria Žižkov autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/221/22029.jpg?1210854876

Vývoj skupiny byl velmi dramatický a může za to především Slovan Bratislava, který program turnaje nečekaně vyhecoval. Dokázal jasně porazit Spartu i Žižkov a měl nakročeno do bojů o vítězství, jenže pak nezvládl utkání s Mladou Boleslaví a k postupu mu chyběla jediná branka. Fanoušci slovenského podzimního mistra pozlobili zase domácí diváky svým konfliktem s kolegy z Mladé Boleslavi, a postavili si tak proti sobě celou halu.

Nepovedeně vstoupila do turnaje Sparta a po jasné prohře od Slovanu Bratislava se zdálo, že Letenští nebudou mít příliš naději ani v dalších zápasech. Jenže v nich naopak excelovali, po vysokých výhrách skupinu dokonce vyhráli a v neděli se střetnou v semifinále s druhým ze skupiny B.

Žižkov zklamal výsledkově i herně. Ještě po úvodní prohře od Mladé Boleslavi alespoň mohl živit naději, že se stejně jako před rokem vzpamatuje v dalších utkáních, ale to se nestalo a vrcholem byl závěrečný debakl 1:8 od Sparty.

Výsledky skupiny A:
Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 9:4, Sparta Praha - Slovan Bratislava 3:5, Viktoria Žižkov - Slovan Bratislava 4:7, Sparta Praha - Mladá Boleslav 9:5, Slovan Bratislava - Mladá Boleslav 4:7, Viktoria Žižkov - Sparta Praha 1:8

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.