ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Libereckého záložníka Bílka chce získat Kaiserslautern

Velikost textu:

Praha - Fotbalista Jiří Bílek možná po více než pěti letech opustí českou ligu. Pětadvacetiletého záložníka Liberce by do svých služeb rád získal druholigový německý klub 1. FC Kaiserslautern, kterému by se defenzivní středopolař hodil do plánů při ataku na vybojování postupu do nejvyšší soutěže. Podle hráčova manažera Pavla Zíky je dotažení přestupu na nejlepší cestě.

Jiří Bílek
Jiří Bílek

"Mohlo by k tomu dojít v nejbližších dnech. Kluby spějí k dohodě, stejně jako Jirka samotný s Kaiserslauternem. Věříme, že to dopadne dobře," uvedl Zíka, podle kterého se o Bílka zajímají ještě dva nejmenované zahraniční kluby. "Ale především Kaiserslautern má velmi vážný a seriózní zájem," upozornil Zíka.

Je to skvělá šance, tvrdí Bílek

Bílek nyní pobývá s libereckým týmem na soustředění v Jizerských horách, ale už v úterý dopoledne vyrazí do Německa, kde by měl absolvovat zdravotní testy. "Zatím o možném přestupu moc informací nemám, ale moc si přeju, aby to vyšlo. Vždycky jsem si chtěl vyzkoušet zahraniční angažmá a tohle je skvělá šance," řekl Bílek.   

I přes poměrně nízký věk patří už ke zkušeným ligovým fotbalistům. V české soutěži odehrál od svého debutu v srpnu roku 2003 v blšanském dresu 152 zápasů, v nichž vstřelil pět branek.

Ve stopách Kuky a Siegla

V Kaiserslauternu by synovec někdejšího sparťanského hráče a kouče Michala Bílka mohl jít ve stopách svých českých předchůdců Miroslava Kadlece, Pavla Kuky, Horsta Siegla, Vratislava Lokvence a Petra Gabriela, kteří na Betzenbergu dříve působili. 

Kaiserslautern se nyní snaží navázat na dřívější úspěchy. V druhé lize mu
patří průběžná druhá pozice, která zaručuje postup mezi elitu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.