ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

V první fotbalové lize probíhají přestupy, týmy se již připravují s novými posilami

Velikost textu:

Praha – Příchody a odchody fotbalistů z české 1. ligy se projevují v novoroční přípravě, kam už týmy nastupují s novými posilami nebo naopak oslabené o hráče, kteří odešli hledat štěstí jinam.

Gambrinus liga
Gambrinus liga

Do přípravy týmu z Teplic se zapojily dvě posily ze zahraničí. V bráně se poprvé představil Rakušan Bartolomej Kuru z Austrie Vídeň a řecký obránce Alexandros Theodosiadis, který dosud působil v FSV Frankfurt. Oba jsou v severočeském klubu zatím na testech. Gólman Kuru má doplnit dosavadního třetího brankaře Martina Slavíka, další dva brankaři z týmu odešli. Vedle dvojice nových posil se dnes v Teplicích hlásil i slovenský útočník Andrej Hesek, stažený z hostování v Jablonci, z Ústí nad Labem se přidali obránce Jan Bartoš a útočník Tomáš Vondrášek. Třiadvacet vyvolených doplní útočník Aidin Mahmutovič, který se připojí později, čeká se i návrat slovenského záložníka Blažeje Vaščáka.

Liberecký Slovan nechystá v kádru zásadní změny. Do mužstva se ale vrátili hráči z hostování. Diváci tak opět uvidí defenzivního univerzála Radka Hochmeistra, který se vrátil z Plzně, obránce Jiřího Lišku (Zlaté Moravce), záložníka Jakuba Dohnálka (Čáslav) a brankáře Maksimse Uvarenka (Vítkovice). Slovan naopak opustili Vítězslav Brožík, kterého si stáhla Plzeň, aby jej vzápětí poslala na další hostování do Příbrami, a také záložník Jaroslav Dittrich. Ten zamířil zpět do Mladé Boleslavi.

Mezi fotbalisty Viktorie Plzeň se zatím objevila jediná posila, Tomáš Hájovský působící dosud v Sokolově. Přidat se k němu mají mladíci Lukáš Nový, Jiří Bauer nebo Jakubové Blažek a Dvořák, kteří přicházejí z rezervy.

Tým z Brna se rozhodl předčasně opustit útočník Aleš Besta. Podle neoficiálních informací by chtěl Besta zamířit do Belgie, Německa nebo Švýcarska. Po sporech s vedením týmu se útočník již od podzimu neobjevoval v základní sestavě.

Už bez dvou podzimních opor Václava Svěrkoše a Tomáše Galáska začali zimní přípravu fotbalisté Baníku Ostrava. V šestadvacetičlenném kádru zatím nejsou posily, ale už v úterý by se k mužstvu měl připojit pravý obránce Lukáš Vácha, který jarní část sezony na Bazalech stráví pravděpodobně na hostování ze Slavie. Baník má zájem také o Loučku z Jablonce, zatím se ale nedomluvili.

Přípravy jabloneckých fotbalistů se účastní dvě posily, útočník Pavel Černý z Hradce Králové a slovenský záložník Michal Farkaš. Zatímco Černého hostování klub už potvrdil, Farkašovo setrvání ještě není jistou záležitostí. Po vypršení smlouvy v Nitře ho Jablonečtí nejprve vyzkouší, a teprve poté se rozhodnou, zda ho angažují.

Na kondiční soustředění do Frymburku vyrazili fotbalisté Českých Budějovic s dvacetiletým obráncem Martinem Uvírou, který přišel na testy z druholigové Opavy. Vedle Uvíry se k týmu z nových tváří připojili pouze dva osmnáctiletí záložníci Rastislav Bakala a Milan Nitrianský, které si Tobiáš vyhlédl v dorostu. Během zimní přestávky si vedení Dynama pojistilo služby zkušených stoperů Tomáše Hunala a kapitána Davida Horejše, s nimiž podepsalo nové smlouvy.

Bez zraněného Marka Zúbka, který má natržený stehenní sval, zahájili přípravu na jarní záchranářské boje fotbalisté Zlína, posledního týmu ligové tabulky. Do přípravy pod vedením kouče Ladislava Mináře, který vystřídal v prosinci odvolaného Stanislava Levého, se zapojili i tři noví hráči Filip Rýdel, Martin Pulkert a na zkoušku Dejan Jurkič.

I s dvojicí avizovaných posil Jiřím Sabouem a Lukášem Vaculíkem zaháj přípravu na jarní část sezony předposlední celek prvoligové tabulky Viktoria Žižkov.

Bez záložníka Tomáše Kazára, který by měl odejít na hostování do Slovácka, odstartovali zimní přípravu fotbalisté Olomouce. Sigma začala i bez posil, ale pro kouče Zdeňka Psotku je důležitější, že zatím neodešel ani žádný hráč podzimní základní sestavy. První trénink podstoupili i Michal Hubník, Melinho a Martin Hudec, kteří mají v případě zajímavé nabídky od vedení souhlas k odchodu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.