ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Slavia vrátila v silvestrovském derby Spartě loňskou porážku

Velikost textu:
aktualizováno 31. 12. 2008 12:33

Praha - Silvestrovské derby mezi fotbalovými internacionály pražských "S" vyhrála Slavia nad Spartou 6:4. Na hřišti s umělou trávou v Praze-Edenu dnes domácí vrátili soupeři loňskou porážku a v 23. ročníku zvítězili už pošestnácté. Sparťané se radovali alespoň v utkání hráčů nad 50 let, které tým v rudých dresech vyhrál 5:2 a navázal na loňský triumf.

Silvestrovské derby
Silvestrovské derby

Ještě v poločase hlavního duelu přitom před 2500 diváků vedla 2:1 Sparta, která před rokem ukončila šestileté čekání na vítězství. Strůjcem obratu byl však trenér českého mistra Karel Jarolím, který odvěkému rivalovi vstřelil dva góly, další dva přidal také Janoušek a ze sparťanského vedení 4:3 rázem nic nebylo.

Souboj "mladíků", jak je nazýván hlavní zápas, byl již tradičně pořádně ostrý. A stejně jako v minulých sezonách se o to staral především nynější slávistický asistent Pavel Řehák, který dohrával souboje jako kdysi v první lize a nakonec po strkanici viděl i žlutou kartu.

"Bylo to asi až moc ostré. Tolik faulů není obvyklé na Silvestra vidět. Ale tak už to je - před zápasem jsme kamarádi, na hřišti se ta rivalita znovu projeví," řekl po zápase sparťan Miroslav Baranek, který byl jedním ze dvou nováčků v derby.

Na slávistické straně debutoval Luděk Zelenka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu v sešívaném dresu. Na druhé straně se pocty dočkal kapitán Horst Siegl.

Výsledky:

Nad 35 let (bilance po utkání 16-3-4):

Slavia - Sparta 6:4 (1:2)

Branky: 39. a 43. K. Jarolím, 40. a 48. Janoušek, 5. Řehák, 26. Luděk Zelenka - 12. Kukleta, 15. Siegl, 33. Svoboda z pen., 40. Josef Němec. Rozhodčí: Zvonič - Vodička, Benát. ŽK: Řehák (Slavia). Diváci: 2500.

Sestavy:

Slavia: Klíma - Janů, Janoušek, Jeslínek, Janoušek, Kuka, Řehák, Kozel, Medynský, F. Veselý ml., Čáp, Nečas, K. Jarolím, Váňa, Luděk Zelenka.

Sparta: Sova - Z. Svoboda, J. Novotný, Straka, Vrabec, Siegl, Horňák, Josef Němec, Mlejnek, Budka, J. Jarolím, Baranek.

Nad 50 let (bilance po utkání 2-2-2):

Slavia - Sparta 2:5 (1:3)

Branky: Čáp, Lubas z pen. - Čabala 2, Raška, Slaný, Kabyl. Rozhodčí: Krondl.

Sestavy:

Slavia: Šticha - Čičatka, Frydrych, P. Herda, Lubas, Pauřík, Peclinovský, Příložný, F. Veselý st., Čáp, Zlámal, Šimurka.

Sparta: Tintěra - Táborský, Caudr, Čabala, Jurkanin, Kotek, Pešice, Raška, Slaný, Táborský, Mlejnek, Denk, Kabyl.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.