ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Cítím se zase svobodný, tvrdí fotbalový kouč Petržela

Velikost textu:

Liberec - Cítím se zase svobodný a jsem připraven vrátit se do práce i do života, řekl dnes novinářům fotbalový trenér Vlastimil Petržela, který se od září léčí ze závislosti na hazardní hře a antidepresivech. O 15 kilogramů těžší, ale spokojenější a klidnější fotbalový kouč se cítí vyléčen a do smrti se na hru včetně Člověče nezlob se nechce podívat. Do Bohnic se ještě musí vrátit, léčbu totiž ukončí až 6. ledna. Pak chce co nejdříve odbourat nabraná kila a vrátit se k fotbalu.

Vlastimil Petržela
Vlastimil Petržela

Bývalý trenér Petrohradu, Sparty, Bohemians a Liberce prohrál podle odhadů médií v ruletě desítky milionů korun. "Zkoušel jsem to spočítat, je to šílená částka, byla by za to malá fabrika," přiznal trenér. Přesto není na dně a má z čeho žít, ujistil. Bylo podle něho hrozně těžké si závislost přiznat a začít se léčit. Ztroskotalo kvůli tomu i jeho manželství.

Petrželovi je oporou jeho bývalá žena

Přesto strávil Petržela svou vánoční propustku z léčebny se svou bývalou ženou Zuzanou Kratochvílovou, která je mu v boji se závislostí velkou oporou. Jako jediná ho smí v Bohnicích navštěvovat a je připravena mu pomoci v návratu do normálního života. "Říká se, že lidé, kteří narazí až na dno, se odrazí nejvýše," řekla Kratochvílová. Sama neztrácí optimismus i když ví, že návrat nebude pro jejího muže snadný. 

Petržela si její podpory velmi cení. "Největším dárkem k Vánocům je, že mi Zuzana dala znovu šanci a doufám, že ji znovu dostanu i ve fotbale," řekl. V posledních čtyřech měsících měl spoustu času přemýšlet o sobě i o fotbale. "Jsem už jiný člověk, spálil jsem tam svou ješitnost i pýchu a pochopil jsem, že nemusím pracovat v nejlepším a nejbohatším klubu. Fotbal se hraje hlavně pro diváky a to je nyní i pro mně rozhodující," vysvětlil.

Z hraní jsem vylečený, věří Petržela

Fotbalový kouč hrál ruletu léta. V posledních třech letech se ale potýkal také s depresemi, které v herně léčil. Intenzivně hrál hlavně v Rusku, kde jak přiznal, byl sám a nebylo co dělat. Když se z angažmá v Petrohradu vrátil a zůstal bez práce, hazardu doslova propadl. "Poslední měsíc před nástupem léčby už nebyl o životě," přiznal.

Sám se rozhodl zahájit léčení a 3. září nastoupil na detoxikační oddělení v Liberci. Čekal až se uvolní místo v Bohnicích, kde tříměsíční léčbu zahájil 8. října. "Už dvacet let nepiji alkohol a nekouřím a nikdy už nechci ani hrát, věřím, že jsem do smrti vyléčený," dodal Petržela.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.