ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Vedení fotbalistů Zlína odvolalo trenéra Levého

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2008 18:59

Zlín - Pouhých pět zápasů vedl fotbalisty Tescomy Zlín trenér Stanislav Levý, kterého dnes vedení posledního týmu prvoligové tabulky odvolalo společně s jeho asistentem Zdeňkem Bečkou. Podle generálního manažera klubu Ladislava Valáška byly příčinou neuspokojivé výsledky a také rozdílné názory na vedení mužstva v boji o záchranu v soutěži.

Stanislav Levý
Stanislav Levý
Otevřít galerii
 • Stanislav Levý zdroj: fcviktoria.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Tescoma Zlín autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40529.jpg?1221145957

"Pod vedením trenéra Levého se nám nepodařilo dosáhnout lepších výsledků. Obě strany se domluvily na tom, že se více k situaci nebudou vyjadřovat. O novém trenérovi rozhodneme na pondělním zasedání. Snažíme se vyjít z úsporných variant. Jednou z možností je, že se vrátíme k trenérovi (Ladislavu) Minářovi s asistentem (Markem) Kalivodou," řekl Valášek. 

Vedení klubu na dnešním mimořádném zasedání také rozhodlo, že zruší zimní soustředění v Luhačovicích a tým pojede pouze na soustředění v Turecku.

Na podzim vedli fotbalisty Zlína tři trenéři. Po sedmém kole a prohře se Slavií Praha 0:3 skončil Josef Mazura. Vedení klubu se sice domluvilo s Levým, ten byl ale vázán až do konce října smlouvou v Plzni, třebaže tam jako kouč skončil už v dubnu. Dočasně proto tým převzali sportovní ředitel Minář s asistentem Kalivodou. 

Levý nastoupil do funkce na posledních pět podzimních kol. V nich tým získal jediný bod za remízu se Sigmou Olomouc, celkové skóre Zlína z těchto zápasů bylo 1:9. Pod Mazurovým vedením získal Zlín pět bodů, kouč Minář vybojoval tři body. 

Poslední tým tabulky Zlín ztrácí na patnáctou Viktorii Žižkov dva body a na nesestupové 14. místo Kladna čtyři body.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.