ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Fotbalovou Slavii možná opustí Suchý, zájem má Hamburk

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2008 12:00

Praha - Český fotbalový mistr Slavia Praha přijde vedle Tomáše Necida, jenž odchází od ledna do CSKA Moskva, pravděpodobně i o další oporu. Několik zahraničních klubů má zájem o stopera Marka Suchého, přičemž jako pravděpodobné se jeví jeho angažmá v Hamburku. Mluví se i o ochodu Mateje Krajčíka.

Fotbalista Marek Suchý
Fotbalista Marek Suchý

Podle dnešního vydání deníku Sport je odchod dvacetiletého Suchého do HSV téměř hotovou věcí, nicméně předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen to tak jednoznačně nevidí. "To, že o Marka je zájem, víme již dlouho. O nějakém konkrétním jednání je ale ještě předčasné mluvit. Víme o zájmu několika celků, které jej sledují dlouhodobě a jsou to skutečně renomované kluby," řekl dnes Rosen.

"Máme s hráčem domluvu, že mu umožníme odchod do pro něj lukrativního klubu, ale musí to být pochopitelně zajímavé i pro Slavii. O zájmu Hamburku víme, ale jsou tu i kluby, které Suchého sledují již od loňského léta a zajímají se o něj," uvedl Rosen.

Podrobnosti k případnému odchodu Suchého nesdělil ani hráčův manažer Pavel Vandas. "Nemyslím si, že bude něco hotovo dříve než v lednu," řekl.

Suchý prodloužil ve Slavii v červenci 2007 smlouvu o tři roky, přestože to již vypadalo, že se s klubem nedohodne a odejde. Krátce předtím se dostal do hledáčku zahraničních klubů na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Kanadě, kde český tým postoupil až do finále a Suchý se jako jediný z mužstva dostal do All Star výběru šampionátu. Tehdy se v souvislosti s ním mluvilo o zájmu Realu Madrid, londýnské Chelsea a Eindhovenu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.