ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Příbramský fotbalista Mišůn přestoupí do Celtiku

Velikost textu:
aktualizováno 15. 12. 2008 12:22

Londýn - Mladý příbramský fotbalista Milan Mišůn přestupuje do skotského mistrovského týmu Celtic Glasgow. Osmnáctiletý obránce má v Celtiku připravenu čtyřletou smlouvu, kterou by měl podepsat ve čtvrtek. Uvedl to hráčův zástupce Ondrej Chovanec na webu své agentury.

Obránce Milan Mišůn
Obránce Milan Mišůn

Osmnáctiletý fotbalista minulý týden trénoval s Celtikem a měl tento týden odletět do Milána, kde o něj měl zájem také tamější AC. Podle Chovance ale bylo vedení skotského klubu s Mišůnem spokojeno a rozhodlo se ho angažovat hned. 

"Jak Milan, tak šestnáctiletý Antonín Fantiš udělali během pár dní ve Skotsku na vedení klubu obrovský dojem. Devítičlenná komise pod vedením kouče Gordona Strachana a ředitele fotbalu Johna Parkse nám okamžitě řekla, že chtějí získat Mišůna na přestup," řekl Chovanec. 

"Dnes došlo k dohodě obou klubů, další oficiality včetně výměny smluv mezi kluby proběhnou v průběhu týdne. Milan by měl ve čtvrtek v Glasgowě podepsat profesionální kontrakt," uvedl Chovanec. Přestupovou částku nechce ani jedna ze stran zveřejňovat.

Mišůn začne trénovat hned, Fantiš zatím zůstane v Příbrami

Podle deníku Glasgow Daily Record Mišůn nepůjde rovnou do prvního týmu, ale je považován za možné řešení problémů, které má Celtic na levé straně obrany. "Přestup bude oficiálně zaregistrován po 1. lednu, ale Milan už normálně začne trénovat. Trenér o něj hodně stojí a myslím, že má poměrně velkou šanci brzy naskočit do zápasů," uvedl agent. 

Co se týče Fantiše, vedení Příbrami by v tuto chvíli preferovalo jeho setrvání v české lize. "Ale Celtic se jeho angažování nechce vzdát, rádi by na něj měli alespoň nějakou opci," dodal Chovanec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.