Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pondělí 10. prosince 2018 Julie

Adámková je podle IFFHS druhou nejlepší rozhodčí světa

Velikost textu:
aktualizováno 4. 12. 2018 16:45

Významného ocenění se dostalo české rozhodčí Janě Adámkové. Mezinárodní federací fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) byla zvolena druhou nejlepší ženskou sudí za rok 2018. V hlasování expertů z 90 zemí ji předčila pouze Němka Bibiana Steinhausová, která jako první žena pískala Bundesligu.

Rozhodčí Jana Adámková
Rozhodčí Jana Adámková

Čtyřicetiletá Adámková letos řídila finále Ligy mistryň, pravidelně rozhoduje střetnutí ve druhé nejvyšší soutěži mužů a 25. listopadu byla po Dagmar Damkové jako druhá žena v historii delegována jako hlavní sudí na prvoligový zápas Olomouc - Mladá Boleslav.

"Zažívám nádherné období, kdy mě potkávají samé pozitivní zprávy. Nejprve zápas v české mužské nejvyšší soutěži, v pondělí delegace na mistrovství světa a dnes skvělé druhé místo v anketě IFFHS," řekla Adámková.

"Tohle je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo, především nominace na MS je splnění snu. A velmi si považuju i dnešního umístění v anketě IFFHS, beru to jako ocenění za to, že se mi letošní rok na hřišti povedl. Být v takové společnosti je velká čest," dodala.

Nejlepším mužským rozhodčím se stal Argentinec Nestor Pitana s výrazným náskokem před Nizozemcem Björnem Kuipersem a Miloradem Mažičem ze Srbska. Žádný Čech se mezi osmnáct sudích s alespoň bodem nedostal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.