ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Rosický se vrátí k fotbalu nejdříve v březnu

Velikost textu:
aktualizováno 8. 12. 2008 16:53

Londýn - Zraněný kapitán české fotbalové reprezentace se vrátí k fotbalu nejdříve v březnu 2009. Trenér Arséne Wenger dnes o stavu Rosického informoval na internetových stránkách Arsenalu. Osmadvacetiletý záložník londýnského klubu nehraje kvůli zranění podkolenní šlachy od 26. ledna a jeho návrat se stále odkládá.

Český záložník Tomáš Rosický
Český záložník Tomáš Rosický

"Momentálně probíhá rehabilitace a Rosický se do klubu vrátí 17. prosince. Snad už s ním budeme moci v té době pracovat. Jeho návrat k fotbalu je ale běh na dlouhou trať. Viděl bych to nejdřív na březen," prohlásil Wenger.

Další prodloužení léčby osmadvacetiletého záložníka komplikuje situaci také trenérovi české reprezentace Petru Radovi. Ten po listopadové operaci prohlásil, že věří, že bude moci Rosického znovu nominovat k jarním zápasům kvalifikace mistrovství světa proti Slovinsku (28. března) a Slovensku (1. dubna).

Informace, že se Rosického návrat na hřiště odkládá, Radu nepotěšila, ale stále se nevzdává šance na to, že klíčový hráč národního týmu bude na nejbližší kvalifikační duely k dispozici. "V Arsenalu samozřejmě mají lepší informace než já, ale já pořád doufám, že s Tomášem budeme moci počítat. Neříkám, že to tak bude, ale je to zkrátka moje přání a osobní víra," řekl dnes Rada.

S Rosickým mluvil po jeho listopadové operaci a z rozhovoru měl prý dobrý dojem. "Působil tak, že je odolný a psychicky silný, což mě potěšilo. Říkal jsem mu, že mu na březen pošlu pozvánku a počítám s ním. Tak se tomu Tomáš i smál," podotkl Rada.

Rosický se zranil v lednu v utkání Anglického poháru s Newcastlem a první operaci absolvoval v květnu v Londýně. Podle původních předpokladů se měl vrátit na hřiště už v září, ale kvůli neustálým potížím musel přerušit trénink a v polovině listopadu podstoupil další chirurgický zákrok. Po něm Arsenal poslal českého reprezentanta na rehabilitaci do Německa a Wenger tehdy prohlásil, že Rosický by se měl vrátit k fotbalu do dvou měsíců.

V reprezentaci se kreativní středopolař objevil naposledy 17. listopadu loňského roku v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Slovensku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.