ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Po porážce s českým celkem skončil i trenér slovenského výběru Kozák

Velikost textu:
aktualizováno 14. 10. 2018 20:35

Ján Kozák už nevede slovenskou fotbalovou reprezentaci. Čtyřiašedesátiletý trenér skončil na vlastní žádost den po prohře 1:2 s českým týmem v Lize národů. Slovenský fotbalový svaz o tom informoval na svém webu s tím, že v úterním přípravném utkání ve Švédsku povede tým asistent Štefan Tarkovič.

Trenér slovenské fotbalové reprezentace Ján Kozák
Trenér slovenské fotbalové reprezentace Ján Kozák

"S trenérem jsme se na jeho žádost dohodli na ukončení spolupráce," uvedl předseda slovenského svazu Ján Kováčik. "Jde o nečekané rozhodnutí, takže se situací budeme zabývat až po návratu ze Švédska," řekl ke konci kouče, který měl podepsanou smlouvu až do konce kvalifikace o postup na Euro v roce 2020.

Kozák přišel k reprezentaci v létě 2013 a stal se nejdéle působícím trenérem na její lavičce. Jako první dokázal dovést Slovensko na mistrovství Evropy, kde před dvěma lety jeho tým skončil v osmifinále. V Lize národů však Slováci prohráli oba dosavadní zápasy.  

přehrát video
Kozák rezignoval na post trenéra slovenských fotbalistů

"V čase nástupu k týmu byl v nelehké situaci a se slovenskou reprezentací odvedl výbornou práci," uvedl Kováčik. "Vytvořil tým, jenž dosáhl řady vynikajících výsledků, kterými se zapsal do historie našeho fotbalu. Děkuji mu za pět a půl roku práce ve prospěch slovenského fotbalu," dodal.

Slovensko v 54 zápasech pod Kozákovým vedením 29 utkání vyhrálo, desetkrát remizovalo a 15 prohrálo s celkovým skóre 80:48. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.