ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana
LIGA NÁRODŮ

Vítězství je příjemná změna, ale pořád je co zlepšovat, říká Vaclík

Velikost textu:

Spokojený s výhrou i s výkonem nové stoperské dvojice Jakub Brabec, Ondřej Čelůstka byl brankář Tomáš Vaclík, který fotbalové reprezentaci pomohl k výhře 2:1 v Trnavě se Slovenskem. "Myslím, že vítězství byla příjemná změna," uvedl gólman Sevilly a vracel se tím k prvnímu zápasu v Lize národů s Ukrajinou 1:2 a následnému debaklu v přípravě s Ruskem 1:5, po němž trenéra Karla Jarolíma nahradil Jaroslav Šilhavý.

Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík

"Nebylo to bez chyb, to všichni víme, ale cítíme, že herní i týmový projev působil diametrálně odlišně než to, co jsme předvedli na posledních dvou srazech, kdy jsme dostali čtyři góly od Austrálie, pět v Rusku, a kdyby Ukrajina byla efektivnější, tak by to s ní dopadlo podobně," konstatoval devětadvacetiletý Vaclík.  

Výkon proti Slovensku ocenil i záložník David Pavelka, který si za národní tým zahrál po dvou letech. "Velice příjemný návrat. Viděli jsme, že týden jsme se na něco připravovali a že to k něčemu bylo. Takže máme víc pozitivního myšlení a atmosféra se zlepšila," uvedl.  

přehrát video
Sestřih utkání Slovensko - Česko

Hráč turecké Kasimpasy si také chválil spolupráci s Tomášem Součkem ve středu zálohy. "Moc jsem se nedostal do mezihry, tak jsem se snažil alespoň pokrýt hráče, aby měl míň práce. Ale na to, že jsme spolu hráli poprvé, tak tam nějaké automatismy fungovaly. Moc ale s vlastním výkonem spokojený nejsem," prohlásil.  

Vaclík zase ocenil práci nové stoperské dvojice Brabec, Čelůstka. "Zápas odehráli velice dobře a myslím, že jim to spolu fungovalo. Navíc spolu hráli poprvé, takže je předpoklad, že můžou hrát ještě líp," řekl brankář. 

Pavelka s Vaclíkem také shodně uznali, že český tým má stále na čem pracovat. "Víc podržet míč, odpočinout si, a ne se hned hrnout dopředu. Ideální to nebylo, ale máme tři body, které po takovém zápase bývají ještě cennější," zakončil Pavelka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.