Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
sobota 15. prosince 2018 Radana / Radan

Kúdela: Derby se Slovenskem může být dobrý odrazový můstek

Velikost textu:

Sezonu začal ve Slavii jako náhradník, teď je Ondřej Kúdela v reprezentaci. Tam se jednatřicetiletý fotbalista vrátil deset let poté, co si dres národního týmu vyzkoušel v neoficiálním přípravném utkání proti Řecku během soustředění na Kypru.

Ondřej Kúdela v dresu Slavie Praha
Ondřej Kúdela v dresu Slavie Praha

Takže si připadá jako nováček. "Věkem asi ne, ale jinak to tak je," řekl s úsměvem. "Když jsem byl poprvé nominovaný, bylo mi dvacet, už je to dlouho. Jel jsem na sraz z domova z Moravy a měl jsem menší nehodu. Pak to bylo příjemnější v tom, že jsem letěl na Kypr s Petrem Čechem. Narodilo se mu tehdy dítě, dostal den volna navíc a letěl sám. Já se k němu přifařil. Běžná linka to nebyla, byl to soukromý let," vzpomínal Kúdela.  

Nyní jej nový trenér Jaroslav Šilhavý opět pozval na zápasy v Lize národů na Slovensku a na Ukrajině. Kúdela se chytil v sestavě Slavie, v níž od konce srpna nechyběl a reprezentační kouč to ocenil. "Celé se to takhle změnilo. Nějak nevím, co se stalo, ale prostě se to otočilo," popsal změnu z náhradníka v klubu v člena základní sestavy. "Začal jsem hrávat, začalo se nám dařit a díky tomu jsem tady. Předtím by mě samozřejmě ani nenapadlo, že tu teď budu," řekl Kúdela novinářům. Byl nominací překvapený. "Neměl jsem vůbec žádné náznaky. V pondělí jsem přijel na trénink Slavie a tam jsem se dozvěděl, že jsem dodatečně nominovaný," dodal fotbalista.  

S trenérem Šilhavým se shodou okolností potkal v reprezentaci i před deseti lety, kouč tehdy dělal v národním týmu asistenta. S Kúdelou navíc spolupracovali i kdysi na Kladně. "Přišel jsem na Kladno v době, kdy tam byli Bořek Dočkal, Marcel Gecov, kluci, s nimiž jsme spolu hrávali v jednadvacítce. Měli jsme docela dobře poskládaný mančaft, dařilo se nám. Trenér nebyl moc přísný, ale když se někdy něco nepodařilo, dokázal zvýšit hlas," vzpomněl Kúdela. 

přehrát video
Reprezentace se chystá na zápas se Slovenskem

Šilhavého uznává po fotbalové stránce a hlavně je prý skvělý po lidské stránce. „Dokázal vnímat hráče a naslouchat jim. I tady už nám nastínil, že je to o komunikaci. Věřím, že se nám bude dařit. Je dobře, že nás čeká hned derby se Slovenskem, které může hodně napovědět. Když se to podaří, bude to i pro trenéra dobrý odrazový můstek," dodal vicemistr světa do 20 let z roku 2007.  

Řada hráčů z tehdejšího úspěšného týmu se v další kariéře neprosadila. "Nevím, čím to je. Někdo dokázal vystřelit, třeba Mára Suchý, který tu kvůli zranění chybí, je jeden z pilířů. Ten to z té dvacítky dotáhl asi nejdál. Někomu se zamotala hlava, někomu se daří v pozdějším věku. Já jsem rád, že jsem tady," uvedl Kúdela.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.