ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Brankář Zítka je po operaci, vedle kotníku došlo i na koleno

Velikost textu:

Brusel - Český fotbalový brankář Daniel Zítka už je po operaci, při níž mu lékaři vedle pochroumaného kotníku spravili i koleno. Opora Anderlechtu Brusel se dostala na operační stůl přesně týden po svém zranění v zápase s Denderem, které Zítka po střetu s protihráčem nedohrál. Ve vzdušném souboji si navíc ještě zlomil lýtkovou kost a přišel o dva zuby.

Daniel Zítka brání míč
Daniel Zítka brání míč
Otevřít galerii
 • Daniel Zítka brání míč autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/470/46980.jpg?1224081938
 • Stanislav Vlček autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nejvíce práce daly v pátek lékařům přetrhané vazy v kotníku. "Vazy mi sešili dohromady, můžu pomalu začít rehabilitovat," uvedl Zítka. Třiatřicetiletý brankář se podrobil i menší operaci kolena. "Jenom mi ho vyčistili," dodal Zítka. Jeho absence se odhaduje na čtyři až šest měsíců. 

Z tříčlenné české enklávy v Bruselu je nyní zcela zdráv jen záložník Jan Polák. Na marodce je totiž stále i Stanislav Vlček, který pro poranění lýtkového svalu zmešká už druhý zápas za sebou. 

Vlček sice původní odhady na třítýdenní pauzu zlehčoval, páteční vyšetření na ultrazvuku jej ale vyvedlo z omylu. Poraněný sval se podle belgických médií v podstatě ještě ani nezačal hojit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.