Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pondělí 10. prosince 2018 Julie
První liga

Olomouc má novou posilu. Ze Sparty přichází bek Chvátal

Velikost textu:

Juraj Chvátal posílí fotbalisty Sigmy Olomouc. Slovenský obránce přichází do klubu z pražské Sparty. V Olomouci už Chvátal začal trénovat, po administrativním dořešení přestupu podepíše čtyřletý kontrakt.

Juraj Chvátal (vlevo)
Juraj Chvátal (vlevo)

"Je to pravý obránce, zvýší konkurenci na krajích obrany, protože tam ji dlouhodobě tolik nemáme. Je to mladý perspektivní hráč, přeju mu, aby se mu u nás dařilo," řekl sportovní manažer Olomouce Ladislav Minář.

Dvaadvacetiletý Chvátal zamířil do Sparty už v roce 2015 ze Senice, ale odehrál za ni jediné utkání. Následně hostoval ve Slovácku a minulou sezonu strávil v Žilině, kde pravidelně nastupoval. Nyní se mládežnický slovenský reprezentant popere v Olomouci o místo s Martinem Sladkým na pravém beku a Michalem Vepřekem na levém.

"Řešilo se to delší dobu, jsem rád, že to je konečně hotové a jsem tady. Byl jsem rád, že o mě má Olomouc zájem," řekl Chvátal. "Hraju pravého obránce, tam jsem doma. Dokážu zahrát i vlevo, není to problém, v dorostu jsem hrával i středního záložníka. Musím ukázat, že do sestavy patřím, i když konkurence tady je," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.