ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Pekhart si zahraje ve Španělsku. Las Palmas bude pomáhat k návratu mezi elitu

Velikost textu:
aktualizováno 14. 8. 2018 20:02

Tomáš Pekhart přidá do výčtu angažmá další položku. Po ročním působení v izraelském Hapoel Beer Ševa odešel český útočník jako volný hráč do druhé španělské ligy, kde bude Las Palmas pomáhat s návratem mezi elitu. Smlouvu podepsal na dva roky.

Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart

"Jsem velmi rád, že jsem tady. Bylo vždy mým snem hrát ve Španělsku," řekl Pekhart, který bude spolupracovat s trenérem Manolem Jiménezem, pod kterým hrál už půl roku v AEK Atény. "Prožili jsme spolu v AEK dobré časy a doufám, že tu budeme společně slavit úspěchy. Už se moc těším, až zítra začnu trénovat," dodal.

Devětadvacetiletý Pekhart jako odchovanec Slavie zamířil do zahraničí už v sedmnácti, kdy šel do mládeže Tottenhamu. Následně působil v Southamptonu, Slavii, Jablonci, Spartě, Norimberku, Ingolstadtu, AEK Atény a poslední rok strávil v Izraeli, kde pomohl Hapoelu deseti góly k zisku titulu.

Las Palmas je tradiční španělský celek, který v roce 1969 dokonce skončil na druhém místě nejvyšší soutěže a v roce 1978 byl ve finále poháru. Od začátku 90. let strávil v La Lize pět sezon včetně posledních tří ročníků. V roce 2016 skončil jedenáctý, následně čtrnáctý, ale letos z devatenáctého místa sestoupil. V novém ročníku by měl opět patřit k hlavním kandidátům na postup.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.