ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Brankáře Zítku čeká operace kotníku

Velikost textu:

Brusel - Českého brankáře Daniela Zítku čeká podle všeho operace kotníku. Gólman Anderlechtu Brusel si v pátečním utkání belgické ligy s Denderem nejen zlomil lýtkovou kost v levé noze, ale navíc si těžce poškodil vazy v kotníku.

Daniel Zítka brání míč
Daniel Zítka brání míč

"Další vyšetření odhalila velmi poškozené vazy v kotníku, což si s velkou pravděpodobností vyžádá operaci," stojí prohlášení belgického klubu. Podle původních zpráv měl být Zítka mimo hru s nohou v sádře zhruba šest týdnů, v případě operace však bude pauza českého reprezentanta mnohem delší. 

Třiatřicetiletý Zítka si zlomil lýtkovou kost v závěru pátečního utkání, když se srazil s domácím Siebem Blondellem. Při nezaviněné srážce s protihráčem také přišel o dva zuby. Ze hřiště byl odnesen na nosítkách, z nichž navíc vinou zaškobrtnutí jednoho pořadatele vypadl. Vítězný zápas 2:0 musel dochytat jeho náhradník. 

Havířovský rodák Zítka hraje v Anderlechtu od roku 2002. Loni si odbyl premiérový start v reprezentačním dresu. Na kontě má zatím tři starty a v národním týmu ještě neinkasoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.