ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Trenér Lavička podruhé odmítl nabídku vést fotbalisty Brna

Velikost textu:

Brno - Bývalý trenér fotbalistů Sparty Vítězslav Lavička podruhé odmítl nabídku vést po odvolaném Petru Uličném fotbalisty Brna. Nepřesvědčila jej ani velkorysá finanční nabídka majitele brněnského klubu Romana Prose s tím, že mohl dělat současně trenéra i manažera. Informoval o tom deník Sport. Pros se s Lavičkou sešel v sobotu v Liberci před ligovým utkáním domácího týmu s Brnem.

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
Otevřít galerii
 • Vítězslav Lavička autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/236/23530.jpg?1211810642
 • FC Brno autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40526.jpg?1221145823

Poprvé spolu oba jednali před měsícem. Lavička tehdy nabídku odmítl s tím, že si chce odpočinout a případně se k dalšímu jednání sejdou po skončení podzimní části ligy. "Myslím si, že se naše nabídka natolik zvedla, že by podobnou v tuzemských podmínkách jen těžko dostal," uvedl Pros, jenž neměl na mysli pouze finance. 

Bývalý kouč Sparty a české jednadvacítky by dostal volnou ruku při výběru spolupracovníků ve sportovním úseku klubu, odkud odchází Karel Jarůšek. Měl by naprostou volnost i při výběru trenérských kolegů. Přesto řekl Lavička jasné ne s dodatkem, že se nebudou k jednání v nejbližší době vracet. 

"Nabídky si opravdu velice vážím. Ale ještě se necítím plně na to, abych se znovu ponořil do trenérského kolotoče. Brno se mnou jednalo naprosto férově. Bylo to pro mne těžké rozhodování. Nakonec jsem ale řekl ne. Podmínky v tom roli nehrály," poznamenal Lavička. 

Pros chce po Lavičkově odmítnutí hledat dál. Zatím má jedinou trenérskou jistotu, kterou je prozatímní kouč Aleš Křeček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.