sobota 18. srpna 2018 Helena
La Liga

Ronaldo zachránil Realu alespoň remízu, Barcelona je blízko titulu po ztrátě Atlética

aktualizováno 19. 4. 2018 22:10

Real Madrid díky gólu Cristiana Ronalda z 87. minuty zachránil v domácím zápasu 33. kola španělské ligy remízu 1:1 s Bilbaem. Úřadující mistři z Madridu mají na třetím místě tabulky tříbodový náskok před čtvrtou Valencií, která podlehla Getafe 1:2. Na vedoucí Barcelonu ztrácí Real propastných 15 bodů. Katalánský velkoklub v předehrávce pouze remizoval na hřišti Celty Vigo 2:2, ale pětadvacátý mistrovský titul si může zajistit už v příštím kole díky zaváhání Atlética.

Radost fotbalistů Celty Vigo

Bilbao poslal do vedení ve 14. minutě Iňaki Williams, který po rychlé akci přehodil brankáře Keylora Navase. "Bílý balet" si vytvořil tlak i řadu šancí, ale odpor Athleticu zlomil až těsně před koncem, kdy střelu Luky Modriče lehce tečoval Ronaldo.

Portugalský útočník 24. gólem v ligové sezoně předstihl druhého nejlepšího střelce soutěže Luise Suáreze. Tabulku kanonýrů vede s 29 zásahy další hvězda Barcelony Lionel Messi. Lídr soutěže nastoupil k utkání se Celtou bez hvězdného Argentince a také Suáreze. V prvním poločase ji do vedení poslal Dembélé, gólem do šatny ale vyrovnal Jonny.

Messi přišel na hřiště až po hodině hry a za čtyři minuty už se radoval z vedení po gólu Paca Alcácera. Ani tentokrát ale favorit vedení neudržel. Druhý vyrovnávací gól inkasoval osm minut před koncem v oslabení, poté co byl v 71. minutě za stavu 2:1 vyloučen Roberto. Lídr tabulky udržel neporazitelnost v soutěži, která celkem trvá už 40 zápasů, ale už poosmé v sezoně remizoval.

Barcelona v oslabení přišla o vedení, ale udržela neporazitelnost

San Sebastian zaskočil Atlético po výhře 3:0

Atlético Madrid nečekaně prohrálo 0:3 v San Sebastianu a přiblížilo tím vedoucí Barcelonu k zisku titulu. Katalánský velkoklub má v čele tabulky před druhým Atléticem náskok dvanácti bodů a pětadvacátý mistrovský triumf získá, pokud v příštím ligovém duelu 29. dubna vyhraje na hřišti sestupem ohrožené La Coruni.

San Sebastian přehrával Atlético od začátku do konce a uštědřil favorizovaným hostům nejtěžší porážku v sezoně. Skóre otevřel ve 27. minutě střelou od tyče Willian José po zpětné přihrávce bývalého hráče Manchesteru United Adnana Januzaje.

Real Sociedad si vytvářel další šance a dočkal se v 80. minutě díky Juanmimu, jehož vyslal do brejku střelec první branky Willian José. V druhé nastavené minutě pak španělský útočník Juanmi svým druhým gólem pečetil výhru. San Sebastian vyhrál poslední tři zápasy při skóre 9:0 a posunul se do klidného středu tabulky na 11. místo.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

La Coruňa - Sevilla 0:0, Vigo - Barcelona 2:2 (45. Jonny, 82. Aspas - 36. Dembélé, 64. Paco), Villarreal - Leganés 2:1 (42. Ruiz, 56. Bacca - 82. Brašanac), Espaňol Barcelona - Eibar 0:1 (32. Lombán), Valencie - Getafe 1:2 (69. Rodrigo - 16. a 49. Rémy), Real Madrid - Bilbao 1:1 (87. Ronaldo - 14. Williams), Alavés - Girona 1:2 (90. Pina - 58. Aleix García, 86. Stuani z pen.), San Sebastian - Atlético Madrid 3:0 (79. a 90.+2 Juanmi, 28. Willian José), Betis Sevilla - Las Palmas 1:0 (90.+3 Junior), Levante - Málaga 1:0 (90.+3 Boateng).