ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Peruánským klubům hrozí po suspendaci od FIFA existenční problémy

Velikost textu:

Lima - Peruánským fotbalovým klubům hrozí po vyřazení z mezinárodních soutěží vážné finanční problémy, které mohou u některých skončit až krachem. Světová federace FIFA suspendovala kluby i reprezentaci dočasně v pondělí kvůli porušení pravidla o nevměšování vlády do řízení svazu.

Peru
 • Peru autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mezinárodní fotbalová federace FIFA zdroj: fifa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/338/33702.jpg?1217343717

Jako první doplatily na trest právě týmy, které nebyly v úterý zařazeny do losování Poháru osvoboditelů, což je jihoamerická obdoba Ligy mistrů. "Už jen tím jsme přišli o 500 000 dolarů, které jsme měli dostat za účast. A pokud nás FIFA vyřadí natrvalo, bude ještě hůř," řekl German Leguia, manažer klubu Universitario Lima.

FIFA by se měla dalšími kroky v případu Peru zabývat na prosincovém jednání výkonného výboru v Tokiu. Pokud suspendaci svazu potvrdí, nebudou moci kluby například provádět hráčské transfery se zahraničními protějšky. "To by pro nás znamenalo ztrátu šesti či sedmi milionů dolarů ročně. Když k tomu připočtete, že v případě nesplácení pohledávek se mohou úroky vyšplhat až k částce 25 milionů dolarů, může to pro klub znamenat konec," dodal Leguia. 

Spor v Peru se točí kolem prezidenta národního fotbalového svazu Manuela Burgy, jehož neuznává vládní Sportovní institut. Ten tvrdí, že Burgovo zvolení je neplatné a že zneužíval své moci při přidělování funkcí a financí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.