ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Serie B

Zeman už nemá místo na lavičce Pescary. Klub jej propustil

Velikost textu:
aktualizováno 4. 3. 2018 12:26

Zdeněk Zeman už není trenérem italské Pescary. Vedení druholigového klubu jej propustilo kvůli špatným výsledkům. Tým je aktuálně v tabulce na třinácté příčce. 

Zdeněk Zeman
Zdeněk Zeman

Vedení klubu propustilo sedmdesátiletého českého kouče po sobotní porážce 0:2 na hřišti Cittadelly. "Vedení zbavilo trenéra a jeho realizační tým jejich povinností. Děkujeme mu za profesionální přístup v uplynulých měsících a přejeme hodně štěstí," uvedla Pescara.

Zeman vydržel při svém druhém angažmá v Pescaře přes rok. Vloni v únoru převzal tým po odvolaném Massimu Oddovi na posledním místě prvoligové tabulky a s minimálními vyhlídkami na záchranu.

Klub z ligy sestoupil, v další sezoně se chtěl pokusit o návrat, ale výsledkově se mu nedaří. Z posledních šesti kol vyhrál jediné a figuruje v dolní polovině tabulky, byť na osmé místo, které znamená účast v play-off, ztrácí jen tři body.

Zeman vedl Pescaru už v sezoně 2011/12 a s mladým týmem tehdy vybojoval postup do Serie A. Jeho svěřenci navíc bavili ofenzivním fotbalem a nastříleli rekordních 90 branek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.