ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Nová naděje Realu Madrid se jmenuje Vinicius Junior, přijde v létě

Velikost textu:

Vycházející hvězda světového fotbalu by měla v létě přijít do Madridu. V Realu už se podle webu marca.com dohodli s vedením brazilského Flamenga, že za mladého útočníka Viniciuse Juniora zaplatí 45 milionů eur (zhruba 1,4 miliardy korun). Ten ovšem může přijít do Evropy, až dovrší osmnáct let, což bude 12. července.

Vinicius Junior
Vinicius Junior

Populární mladík, který zatím reprezentoval Brazílii jen v mládežnických týmech, dal za výběr do sedmnácti let v patnácti zápasech dvanáct gólů. Jeho cena je na odborném serveru transfermarkt.com odhadována na 20 milionů eur, ale jak je vidět tržní cena může být daleko vyšší. 

Ve Flamengu, v jehož prvním týmu Vinicius Junior hraje první sezonu a na kontě má zatím 705 minut, tři góly a jednu asistenci, doufali, že by u nich mohl zůstat dál na hostování.

Jenže Real nechce riskovat, že velký talent, jehož kouzla v zápasech mají na yuotube.com statisícové počty zhlédnutí, se v Brazílii zraní. Některé troufalé kousky talentovaného mladíka, totiž vzbuzují u horkokrevných protihráčů touhu po odplatě. 

V Madridu proto plánují jeho stěhování, aby se mohl hned po osmnáctinách připojit do přípravy k hvězdám "Bílého baletu", a teprve poté bude rozhodnuto, zda v týmu zůstane, nebo jestli bude půjčen někam na hostování. Ovšem nikoliv do Brazílie, ale do některého z evropských klubů.


Zdroj: marca.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.