ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Fotbalová Sparta testuje dánského juniorského reprezentanta

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Sparta Praha testuje dánského juniorského reprezentanta Mikkela Rygaarda Jensena, který teprve den po Štědrém dnu oslaví osmnácté narozeniny. Mladík je kmenovým hráčem anglického Charltonu, ale vesměs v něm nastupuje za rezervní tým.

Mikkel Jensen
Mikkel Jensen
Otevřít galerii
 • Mikkel Jensen zdroj: mikkelrygaard.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Velká naděje dánského fotbalu dnes absolvovala na Letné odpolední trénink. Podle sparťanských údajů jde o záložníka hrajícího levou nohou, který nastupoval v minulosti za různé dánské mládežnické výběry. Do Charltonu, který hraje druhou anglickou ligu, přišel z dánského Herfolge Boldklub loni v létě. Jeho vzorem je argentinský fotbalista Lionel Messi.

Letenský klub hledá posily

Sparta však podle všeho zatím ani v případě úspěšných testů nepočítá s mladým Dánem do prvního týmu, kde má dost vlastních talentů, kterým hodlá dávat nadále dostatek šancí. V zimě se ale sparťanský kádr nejspíš výrazně otřese. Spekuluje se o odchodu řady zkušených hráčů, naopak letenský klub hodlá mocně posilovat - nejméně do každé řady by měl přijít jeden hráč, který by mohl naskočit do základní sestavy. 

Sparta sleduje v zahraničí české hráče, kteří tam pravidelně nehrají. V úvahu tak připadají Jan Šimůnek (Wolfsburg), Ondřej Mazuch (Fiorentina) či Roman Hubník (FK Moskva), v zákulisí se spekuluje o příchodu jednoho Slováka, další hráči by měli přijít do ofenzivy. Klub už nějaký čas usiluje mimo jiné o mladého záložníka Jana Morávka z Bohemians 1905, ale o toho mají zájem údajně i některé zahraniční kluby.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.