ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Rozhodčí v Německu ukázal dvě karty najednou a hrozí mu trest

Velikost textu:

Frankfurt nad Mohanem - Rozhodčí v druhé německé fotbalové lize pobavil v neděli diváky kabaretním kouskem, který ale nenašel příznivou odezvu u jeho šéfů ve svazu. Sedmadvacetiletý sudí Thomas Metzen ukázal v duelu Mohuč - St. Pauli žluté karty dvěma hráčům najednou a za tuto neobvyklou show mu hrozí trest.

Fotbalový rozhodčí
Fotbalový rozhodčí

Rozhodčí využil momentu, kdy hodlal varovat domácího Miroslava Karhana a hostujícího Floriana Brunse. Místo toho, aby nejprve dal žlutou jednomu hráči a až poté druhému, k překvapení všech vytáhl z kapes dvě karty a s každou v jedné ruce udělil své varování. 

Pravidla sice takový kousek výslovně nezakazují, nicméně svazoví šéfové z něj příliš velkou radost neměli. "Rozhodčí není na trávníku od toho, aby dělal show. Metzen tím poškodil sám sebe i všechny ostatní rozhodčí," řekl bývalý mezinárodní arbitr a expert na rozhodčí v Německém fotbalovém svazu (DFB) Hellmut Krug.

Do elitní bundesligy se sudí hned tak nepodívá

"Kdyby udělal nějakou velkou chybu, nikdo by nemluvil o milém gagu, ale ptal by se, jak je možné, že DFB nechá pískat bundesligový zápas takového ochotníka," zlobil se Krug. 

Metzen prý teď musí zapomenout na to, že se v nejbližší době posune z druhé nejvyšší soutěže až do elitní bundesligy. "Byla to chyba, nechal jsem se unést," kál se rozhodčí. Stejný "karetní trik" už ovšem tento sudí údajně předvedl loni v přípravném utkání Mönchengladbachu proti Duisburgu, tehdy ho však nepřistihli fotografové ani televizní kamery.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.