ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Chelsea se trápí, ale Conte tvrdí: Nebojím se o práci a výmluvy nehledám

Velikost textu:

Horkokrevný italský kouč Antonio Conte zachovává na lavičce Chelsea anglický klid. Jeho tým obhajuje titul v Premier League, ale teď je v krizi. Z posledních čtyř zápasů prohrál tři. "Jsem v klidu, život půjde dál, i kdybych tady skončil," řekl Conte novinářům s tím, že se o svoji pozici nebojí.

Trenér Chelsea Antonio Conte
Trenér Chelsea Antonio Conte

Chelsea v pondělí prohrála 1:4 na stadionu Watfordu a předtím ji sestřelil na jejím výsostném území 0:3 Bournemouth, takže na čtvrtém místě v tabulce ztrácí bod na Liverpool, šest na druhý Manchester United a devatenáct na vedoucí City. Z deseti posledních utkání v lize i pohárech má Chelsea bilanci tří výher (jedna v nastaveném čase s Norwichem v FA Cupu), čtyř remíz a tří porážek.  

"Pracuji každý den, dávám tomu sto dvacet procent," říká Conte pro telegraph.co.uk s tím, že víc dělat nemůže a je na vedení klubu, jestli se rozhodne pro změnu. "Není jednoduché každý den odpovídat na to, jestli myslím na to, že můžu skončit. Ne. Nebojím se o místo. Zítra je další den a já můžu být trenérem Chelsea nebo ne. V duši mám klid. Spím klidně," řekl s tím, že dělá všechno, aby tým zase začal vítězit. "Když to nebude stačit, může se klub rozhodnout jinak. Život půjde dál," dodal. 

Na otázku, jestli ještě cítí podporu hráčů, Conte odpověděl: "Myslíte si, že hráči mají tu moc? Pak je to špatné. Pokud se to stane, OK. Ale opakuji, že když jsem hrál a byl kapitánem Juventusu, nikdy jsem neřekl proti trenérovi nic. To nebyl můj problém," dodal. 

Chelsea doplácí na zranění klíčových hráčů Alvara Moraty a Andrease Christensena, nicméně Conte to nevidí jako příčinu špatné formy. "Určitě je to oslabení, ale když si budeme chtít najít alibi, najdeme je: únava, zranění a tak dále. Ale to není můj způsob. Problémy musíte řešit, ne se vymlouvat. Výmluvy nevyhrávají. Já jsem vždycky byl vítězem a budu zase," řekl. 

Hlavní problém vidí italský kouč v tom, že si hráči nevěří. "Když si věříte, dovolíte si zariskovat. Jenže my hrajeme se strachem, hlavně abychom nic nezkazili. To je nejhorší," dodal.

Zdroj: telegraph.co.uk

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.