ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
PREMIER LEAGUE

Čech litoval velké chyby. Druhý a třetí gól raději nebudu komentovat, zlobil se Wenger

Velikost textu:
aktualizováno 31. 1. 2018 21:11

Jubilejní 200. nula v anglické lize Petru Čechovi stále uniká a český brankář se jí nedočkal ani na sedmý pokus. Duel na hřišti Swansea navíc jemu ani Arsenalu vůbec nevyšel. Pětatřicetiletý bývalý reprezentační gólman přispěl velkou chybou k porážce 1:3 na hřišti posledního celku. Trenér "Kanonýrů" Arséne Wenger o inkasované brance raději nechtěl mluvit.

Brankář Arsenalu Petr Čech v zápase se Swansea
Brankář Arsenalu Petr Čech v zápase se Swansea

Čech po hodině hry nezpracoval malou domů od Shkodrana Mustafiho, při odkopu téměř netrefil míč a domácí Jordan Ayew hrubou chybu potrestal a poslal Swansea do vedení 2:1.

"Přestože chyby k fotbalu patří, vždy od sebe očekávám stoprocentní výkon. Nemám radost z chyby, kterou jsem teď udělal. Zítra zpátky do práce," uvedl Čech po utkání na svém Twitteru.

"V obraně jsme hráli velmi špatně a udělali jsme obrovské chyby. O druhém a třetím gólu raději ani nebudu mluvit. Tenhle zápas je pro nás obrovským zklamáním," řekl Wenger.

přehrát video
Čech svou hrubkou přispěl k porážce Arsenalu

Arsenal ve Swansea neudržel vedení, vyhrál jediný z posledních pěti ligových zápasů a může se mu vzdálit páté místo, které jako poslední znamená účast v evropských pohárech.

"Když jsme šli do vedení 1:0, myslel jsem, že jsme se dostali do velké výhody. Jenže oni bleskově srovnali a ve druhém poločase jsem udělal velkou chybu před druhým gólem. A před třetím gólem přišla další chyba. Můžeme vynaložit hodně úsilí, ale pokud soupeři nabídnete dva takové góly, je to velmi těžké," poznamenal Čech.

Venku Arsenal nevyhrál už přes měsíc. "Jsme si vědomi našeho postavení v tabulce, které není dobré, a je to kvůli našim výkonům venku. Doma jsme silní a získáváme body, ale venku se nám to z nějakého důvodu nedaří. Není to jednou nebo dvakrát, opakuje se to celý rok. Snažíme se přijít na to, proč tomu tak je, ale zatím se nám to nedaří," dodal Čech.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.