ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Předseda FAČR Malík po schůzce s Čeferinem: Máme na řadu věcí podobný názor

Velikost textu:

Nový předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík se poprvé sešel s prezidentem Evropské fotbalové unie Aleksanderem Čeferinem. Šéf UEFA slíbil pomoc při změně stanov, aby v budoucnu nenastala při volebních valných hromadách FAČR patová situace.

Martin Malík
Martin Malík

To se stalo loni v červnu a nového předsedu si česká asociace zvolila až na mimořádné valné hromadě v prosinci, kdy Malík porazil Petra Fouska. UEFA stejně jako světová fotbalová federace FIFA požaduje po české asociaci změnu dvoukomorového volebního systému, na které se však moravská a česká strana zatím nedohodly.

UEFA a FIFA následně pohrozily, že vyšlou do Česka normalizační komisi, která by převzala kontrolu nad FAČR. "Pan Čeferin vyjádřil potěšení nad volbou nového vedení asociace a zároveň přislíbil pomocnou ruku při řešení aktuální situace ohledně stanov," uvedl Malík.

Domluvili se mimo jiné na tom, že Malík a oba místopředsedové FAČR Roman Berbr a Zdeněk Zlámal se sejdou s komisí UEFA pro národní asociace, kde budou řešit právě změnu stanov.

"Termín zatím není daný. Jsem rád, že máme na celou řadu věcí s panem Čeferinem podobný názor. Bylo to po pracovní i osobní stránce hodně produktivní a inspirativní setkání," dodal Malík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.