ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
Příprava 1.liga

Stramaccioni pracuje v přípravě s hráči na mentalitě a nastartování, Ben Chaim zaujal

Velikost textu:

První zimní soustředění ve Španělsku mají fotbalisté Sparty za sebou a kouč Andrea Stramaccioni měl při jeho hodnocení pro nasazení Pražanů pouze slova chvály. Podle italského kouče jeho svěřenci udělali solidní pokrok a těšily ho i individuální výkony v přípravném zápase proti čínskému celku Tchien-ťin Čchüan-ťien. V utkání zaujal především Izraelec Tal Ben Chaim, jemuž se podzim vůbec nepovedl.

Kouč Sparty Andrea Stramaccioni sleduje své svěřence během přípravy
Kouč Sparty Andrea Stramaccioni sleduje své svěřence během přípravy

"Máme za sebou hodně intenzivní část zimní přípravy. Snažili jsme se tým dobře nastartovat a dodat mu správnou mentalitu," řekl Stramaccioni.

"Musím říct, že hráči na zátěž reagovali dobře a nikdo nemá vážný problém. Jediný otazník máme u Lukáše Juliše, který si s sebou vleče problémy z minulosti. Obecně je na tom tým dobře, s první částí přípravy jsem spokojený," dodal.

Na Juliše čekají vyšetření, která mají odhalit důvody jeho problémů. "Je to komplikovanější, protože se nejedná o svalové zranění. Abychom mohli vědět více, musí podstoupit řadu detailních vyšetření," připustil italský kouč.

"Také Néstora trápí drobné potíže se svalem, ale to se může v náročné přípravě stát. Neabsolvoval celou letní přípravu, a to mu momentálně schází. Jsou to vedlejší účinky předchozích zranění, ale nejedná se o nic vážného," dodal Stramaccioni.

Spokojený byl i s jediným přípravným zápasem na soustředění, kde jeho hráči jasně přehráli čínského soupeře. "Podali jsme dobrý týmový výkon. Měl jsem radost především z herního projevu. Byli jsme agresivní, od začátku zápasu jsme na hřišti dominovali. Přesně to od týmu očekáváme," těšilo Stramaccioniho.

V duelu si vyzkoušel rozestavení se třemi obránci. "V moderním fotbale je potřeba umět hrát dvěma systémy a v případě potřeby mezi nimi umět přepínat. Od týmu to vyžaduji. V ostrých zápasech se nám to bude hodit," dodal.

Dobrý výkon proti Tchien-ťin Čchüan-ťien podal Tal Ben Chaim, který jako nejdražší hráč v historii české ligy zůstával na podzim za očekáváním.

"K Talovi jsem byl upřímný, protože jsem s jeho výkony v první části sezony nebyl spokojený. Očekávání byla vysoká, a tak to i zůstává. Tal si toho je vědom, bere to jako výzvu a tvrdě pracuje, aby mohl ukázat svoji hodnotu. Start přípravy má zatím dobrý, k čemuž mu pomáhá, na rozdíl od letní přípravy, i jeho aktuální zdravotní stav. Může teď pracovat naplno jako ostatní hráči. Ale na celkové hodnocení je ještě brzy," konstatoval Stramaccioni.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.