ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

JAR zaplatí za bezpečnost při fotbalovém MS 2,4 miliardy

Velikost textu:

Johannesburg - Jihoafrická republika hodlá na bezpečnostní opatření během fotbalového světového šampionátu, který hostí za dva roky, vynaložit částku přes 1,2 miliardy randů (asi 2,4 miliardy korun). Organizátoři také požadují, aby s každým týmem přijelo i 22 policistů, kteří by dohlíželi na fanoušky své země.

Fotbalový míč
Fotbalový míč
Otevřít galerii
 • Fotbalový míč autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/26/2589.jpg?1199460657
 • Maskot fotbalového šampionátu v JAR autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Kriminalita v zemi celkově klesá, v některých oblastech však ne. Například bilance brutálních přepadení či vloupání do domů se nemění," řekla zástupkyně ministra pro bezpečnost Susan Shabanguová. Jihoafrická republika patří k zemím s největším počtem vražd, sám ministr Nathi Mthethwa popsal minulý týden zemi jako "vražedné pole".

Jihoafrická republika chce částku věnovat na nákup speciálního vybavení, jako jsou helikoptéry a vodní děla. Dále hodlá investovat do vyškolení policistů a rozsáhlého náboru, protože v době šampionátu by se mělo o bezpečnost starat 200 tisíc policistů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.