ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Šilhavý: Cítil jsem, že mám Slavii pořád co dát

Velikost textu:
aktualizováno 31. 12. 2017 16:31

"Cítil jsem, že Slavii mám stále co dát." Jaroslav Šilhavý věřil, že na lavičce slávistického klubu zůstane a povede svůj tým i v jarní části sezony. Vedení klubu ovšem bylo proti. Šilhavý rozhodnutí respektuje, i když jej zarmoutilo.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

"Mrzí to hodně. Rozhodnutí vedení musím respektovat, i když je mi smutno. Ale nedá se nic dělat, život jde dál. Jsem zklamaný, ale věřím tomu, že zase získám nový impulz a přijde nová výzva," řekl Šilhavý během Silvestrovského derby.

V minulé sezoně získal se Slavií nečekaný ligový titul, na podzim se ale Pražanům tolik nedařilo a začalo se spekulovat o trenérově konci. Červenobílí ztrácejí na Plzeň čtrnáct bodů a navíc nepostoupili ze skupiny Evropské ligy. "V takovém klubu jako Slavia, která chce výsledky, úspěchy, je logicky tlak na trenéra veliký. Ale abych řekl den nebo období, kdy se to lámalo, to úplně nedokážu," uvedl Šilhavý.

"Bylo to dané výsledky, vždy to bylo spojené s prohrou nebo remízou v lize. Plzeň utíkala, měla prostě výjimečnou sezonu. To vše asi hrálo pro mé odvolání. I když jsem si myslel, že do konce ročníku ještě dostaneme šanci," připustil Šilhavý.

Jaroslav Šilhavý: "V takovém klubu jako Slavia, která chce výsledky, úspěchy, je logicky tlak na trenéra veliký. Ale abych řekl den nebo období, kdy se to lámalo, to úplně přesně nedokážu."

přehrát video
Slavia odvolala trenéra Šilhavého i s jeho asistenty

Už před závěrečným zápasem Evropské ligy s Astanou si posteskl, že necítí úplnou důvěru od vedení. "Trenér musí cítit důvěru, jestliže to tak není, je zbytečné, abychom se nějak přetvařovali. Vadila mi taková nejistota. Právě proto jsem to tehdy říkal, tam bylo spíš víc indicií, které vedly k mé nedůvěře. Chtěl jsem se o tom bavit, ale pak už nebyl prostor," řekl.

"Jsme domluvení, že si na začátku roku sedneme na ukončení smlouvy a rozejdeme se. Na Slavii určitě nezanevřu. Věřím, že půjde nahoru. Přeju Slavii mnoho úspěšných let, minimálně jako byl tento," dodal.

Necítil, že už by Slavii neměl kam posunout. "Naopak, spíš jsem cítil, že jí mám stále co dát. Každý děláme spoustu chyb, já nejsem výjimka. Ale je třeba si to vždy vyhodnotit a chyby neopakovat. Já myslím, že toho jsem schopen. Ale už to prostě bude někde jinde," doplnil.

Nechtěl příliš komentovat, zda byl v létě pro příchod všech zahraničních posil. "To jsou interní věci. Chtěli jsme postoupit do skupiny Ligy mistrů, proto přicházeli zkušení hráči. Nemyslím, že vše hodíme na ně. Možná jsme jen neodhadli, že to byla příliš krátká doba. Pak už bohužel nebyl čas to dohonit," uvedl Šilhavý.

Zatím nemá žádnou nabídku. "Je to příliš brzy. Věřím, že se něco naskytne a přijde nová výzva. Na Slavii budu vzpomínat rád. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu, dostal jsem spoustu esemesek, na ulici mě potkávali lidi a děkovali," dodal Šilhavý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.