úterý 19. června 2018 Leoš

První branka, přesto žádná radost. Schickovo AS Řím vypadlo z poháru

aktualizováno 20. 12. 2017 22:01

Patrik Schick poprvé skóroval v dresu AS Řím, mnoho radosti ale jinak neměl. V osmifinále Italského poháru se český hráč prosadil proti FC Turín, jen ale zmírnil prohru 1:2 znamenající vyřazení.

Patrik Schick

Jednadvacetiletý útočník měl po přestupu zdravotní potíže, ty už ale zažehnal a v posledních dvou ligových utkáních nastoupil v základní sestavě. Šanci od začátku dostal i v poháru a odvděčil se povedeným výkonem.

V 76. minutě už za stavu 0:2 si ve vápně zpracoval míč a chtěl střílet z otočky, jenže byl faulován. Sudí odpískal pokutový kop, ale střídající Edin Džeko zaváhal a nechal vyniknout gólmana Sergeje Milinkoviče-Saviče.

Pět minut před koncem však přišla Schickova druhá velká chvíle. Po závaru ve vápně se dostal k míči a střelou k tyči vykřesal naději. Římané už ale na vyrovnání nedosáhli a v poháru končí.

"Patrik ten gól potřeboval. Pohyboval se velmi dobře. Jak na hrotu, tak i poté, co ho doplnil Džeko. Potřebuje se rozehrát a gól mu určitě dodá na jistotě," chválil českého útočníka trenér Eusebio Di Francesco.