ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Lavičku úmrtí Pešiceho zasáhlo. Český fotbal přišel o velkou osobnost, smutní

Velikost textu:

Obrovský smutek zasáhl trenéra fotbalové jednadvacítky Vítězslava Lavičku, když zjistil, že jeden z jeho nejbližších pracovníků Josef Pešice, s nímž sdílel i kancelář, podlehl vážné nemoci. Podle Lavičky přišel český fotbal o velkou osobnost.  

Vítězsalv Lavička (pátý zleva) a Josef Pešice (třetí zprava) při focení jednadvacítky
Vítězsalv Lavička (pátý zleva) a Josef Pešice (třetí zprava) při focení jednadvacítky

"Dovolím si tvrdit, že tomu tak je. Pepu jsem znal dlouhou dobu. Ještě jsme proti sobě nastupovali jako hráči. Měl jsem ho možnost poznat i jako kolegu trenéra. Do jednadvacítky přinesl svou velkou zkušenost, nadhled a správný pohled na fotbal. Navíc to byl férový chlap, který byl velmi optimistický a nezkazil žádnou legraci," vzpomínal Lavička.

O úmrtí kolegy se dozvěděl na Fotbalové asociaci ČR, kde spolu sdíleli kancelář. "Zasáhlo mě to opravdu hodně. Všechny nás tady na Strahově. Sedím v kanceláři, kde měl Pepa stůl hned vedle mě a zůstaly tu po něm rozdělané věci. Je to smutné. Těžko se mi o tom mluví," připustil.

přehrát video
Fotbalový trenér Josef Pešice zemřel v 67 letech

Bývalý trenér národního týmu zemřel ve věku 67 let poté, co neúspěšně bojoval s rakovinou. "Samozřejmě jsme věděli, že bojuje s touhle vážnou chorobou, ale že to bude mít takhle rychlý spád, to jsem nepředpokládal. Upřímnou soustrast celé jeho rodině," řekl Lavička.

Pešice v československé lize odehrál 327 zápasů a nastřílel 55 gólů. S Brnem získal titul. Jako hlavní trenér vedl v lize Jablonec, Teplice a Slavii. Prošel také všemi mládežnickými výběry až k seniorskému týmu, který dočasně koučoval na podzim 2013 ve třech zápasech.

"Poznal jsem ho jako výborného fotbalistu. A ten svůj správný pohled na fotbal pak dokázal přenést na týmy i jako trenér. Měl úspěchy v klubech, ve Slavii, národní tým sice vedl jen krátce, ale jeho schopnosti asociace využívala dál. Spolupráce byla přerušena až Pepovým odchodem," dodal Lavička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.