ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Slavia slavila 125 let – fanoušci zvolili jedenáctky, nejvíc hlasů dostal Kuka

Velikost textu:

Už sto pětadvacet let existuje fotbalová Slavia. Byla sice původně založena jako cyklistický spolek, který však rakouské úřady posléze rozpustily, a tak byl o tři roky později založen se stejným názvem fotbalový klub, který nyní sídlí v pražském Edenu.  

přehrát video
Slavia slavila 125 let od založení klubu

Klub bude mít muzeum, do něhož sehnal první exponáty, které také na slavnostním galavečeru v pražském Obecním domě představil. Svetr legendárního gólmana Františka Pláničky a dresy Vladimíra Šmicera i Stanislava Vlčka.

K hostům tu promluvil i dlouholetý hráč a později trenér červenobílého klubu z pražského Edenu František Cipro. "Prožili jsme tady s klukama, z nichž mnozí tady v sále jsou, například semifinále Poháru UEFA. To převýšilo i pak titul," vzpomněl Cipro.

Fanoušci také zvolili nejlepší jedenáctky klubu. Tu novodobou: Vaniak – Suchopárek, Suchý, Deli – Poborský, Šmicer, Bejbl, Berger – Vlček, Kuka, Škoda. I historickou: Plánička – Lála, Kubík, Cipro – Kopecký, Jarolím, Veselý – Knoflíček, Košek, Bican, Puč. Největší počet hlasů příznívců "sešívaných" dostal Pavel Kuka. 


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.