ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
EVROPSKÁ LIGA

Takhle ta práce nejde dělat. Ovlivňuje to všechny, štvou Šilhavého spekulace o budoucnosti

Velikost textu:
aktualizováno 6. 12. 2017 16:21

Nejenom souboj s Astanou se mu v poslední době honí hlavou. Trenér Jaroslav Šilhavý přiznal, že není šťastný z neustálých spekulací ohledně jeho budoucnosti, jelikož to ovlivňuje práci s týmem. Mrzí ho, že otazníky kolem jeho pozice vycházejí i zevnitř klubu. Proto se chce po čtvrtečním posledním zápase základní skupiny Evropské ligy sejít s vedením, aby si vše vyjasnili.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý
Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý

"Samozřejmě se to promítá do naší práce, nejen mojí, ale samozřejmě i týmu. Kluci v kabině to také samozřejmě vnímají. Teď se chceme soustředit na poslední zápas roku a pak se k tomu musíme všichni tady v klubu vrátit," řekl Šilhavý před utkáním s Astanou.

Spekulace o jeho pozici odstartovaly poté, co Slavia začala výrazně zaostávat v domácí lize za Plzní, na kterou coby obhájce trofeje ztrácí po 16 kolech propastných 14 bodů. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík sice Šilhavému opakovaně vyjádřil důvěru, spekulace však neustaly.

přehrát video
Slavia se chystá na fotbalisty Astany

"Takhle ta práce nejde. Buď trenérský tým má, nebo nemá důvěru. Takové spekulace pořád dokola asi nemají smysl a nikomu to nepomáhá. Myslím, že si potom musíme nalít čistého vína. Ty zprávy, které probíhají v novinách, taková ta vyjádření třeba na mou osobu mi nepřijdou úplně fér. Pro tým to je špatný signál, když to vychází vlastně z klubu," uvedl Šilhavý.

"Vím, že se to ve fotbale samozřejmě děje, ale věřím, že po tom zápase, na který se teď všichni soustředíme, si s vedením sedneme a vyříkáme si to," dodal Šilhavý.

Duel Slavie s Astanou a další věci týkající se Pražanů řešil i nový Fotbal fokus podcast:

Doufá, že situace by se mohla uklidnit s příchodem nového sportovního ředitele Jana Nezmara z Liberce. "S Honzou jsme krátce mluvili, je tady zatím jeden den. Takže uvidíme, co bude. Nicméně bez toho, že přišel Honza, jsme tu už nějakou dobu a něco jsme už všichni spolu zažili," uvedl Šilhavý.

"Takže myslím, že nemůžeme vše hodit za hlavu a říct, že někdo přijde a spasí to. To ani nejde. Ale ať už se potom stane cokoliv, chceme se soustředit na Astanu a jednoznačně postoupit," dodal Šilhavý, který v minulé sezoně se Slavií získal titul a v lize s ní až do 11. kola tohoto ročníku rekordních 36 zápasů neprohrál.

Vzhledem k velké ztrátě na Plzeň může Slavia zachránit dojem z podzimu postupem přes Astanu do jarní fáze Evropské ligy. "Samozřejmě ten zápas hodně napoví při našem hodnocení podzimu. Jasné je, že jsme nepočítali s tím, že budeme za Plzní s takovou bodovou ztrátou. Ale myslím, že tady v Evropské lize si můžeme napravit reputaci, a pokud se nám podaří postoupit, bude to velký úspěch," prohlásil Šilhavý.

Jeho týmu stačí k postupu remíza. "Byla by chyba soustředit se jen na defenzivu. Budeme chtít vyhrát a skórovat. Pokud by to na konci zápasu na remízu vypadalo, pak by možná defenzivnější pokyny přišly. Ale budeme se snažit hrát aktivně a nespokojit se s tím, že to skončí 0:0," uvedl kouč.

V sobotu sledoval na Žižkově přípravný zápas Astany, která trénuje v Čechách už týden. "Už od Míry Beránka, který s námi byl v Kazachstánu, jsme věděli, že tady Astana bude dřív. Soutěž jim skončila 5. listopadu, což je hrozně dlouhá doba na to nic nehrát. Všichni jejich důležití hráči tu jsou a jsou k dispozici," dodal Šilhavý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.