ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

O'Neill: Hráči jsou zničení, ale já pyšnější být nemůžu

Velikost textu:

Hráči Severního Irska svou ztrátu z úvodního duelu baráže nedohnali a po bezbrankové remíze na šampionát pocestují Švýcaři. Trenér výběru Michael O'Neill po utkání uvedl, že si jeho tým postup zasloužil a na MS nepostoupil kvůli špatnému výkonu rozhodčího v prvním duelu.

Michael O'Neill
Michael O'Neill

Jediný gól dvojzápasu vstřelil minulý čtvrtek v Belfastu Ricardo Rodríguez ze sporné penalty po údajné ruce Corryho Evanse. Švýcarům pak v neděli stačila k postupu i bezbranková remíza. "Byli jsme lepším týmem. Chvílemi jsme sice měli i štěstí, ale tlačili jsme domácí až do 94. minuty. Hráči jsou zničení, ale já nemůžu být pyšnější," řekl O'Neill.

Kontroverzní pokutový kop ho stále štve. "Nakonec jsme vypadli kvůli špatnému rozhodnutí v prvním utkání. Ale dobře jsme odpověděli a v odvetě hráli fantasticky," prohlásil osmačtyřicetiletý kouč. "Kdyby nebylo té penalty, hráli bychom prodloužení a bůh ví, jak by to dopadlo," doplnil O'Neill.

Trenér Švýcarska Vladimir Petkovic svůj výběr pochválil, přestože v nastavení málem přišel o těsný náskok, když Rodríguez z brankové čáry vykopl hlavičku Jonnyho Evanse. "Jsem spokojený se vším, co chlapci udělali, nejen v zápase se Severním Irskem. Tenhle tým má mimořádného ducha, pozitivní přístup a vůli. Vždycky chce dosáhnout těch nejvyšších cílů," uvedl Petkovic. 

Mrzelo ho pouze to, že domácí diváci při střídání vypískali útočníka Harise Seferovice, který v zápase zahodil několik velkých šancí. "Je to škoda, myslím, že bychom si měli vzít příklad z fanoušků Severního Irska," konstatoval Petkovic. Švýcaři si na MS zahrají počtvrté za sebou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.