čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie
Kvalifikace MS 2018

Itálie neuspěla ve Švédsku a postup z baráže se jí vzdálil

aktualizováno 10. 11. 2017 23:01

Fotbalisté favorizované Itálie prohráli v úvodním zápase evropské části baráže o mistrovství světa ve Švédsku 0:1. Zápas rozhodl v 61. minutě prvním dotykem s míčem v utkání střídající Jakob Johansson, který oslavil premiérovou trefu v reprezentaci. Čtyřnásobným mistrům světa před pondělní domácí odvetou hrozí, že poprvé po 60 letech budou na světovém šampionátu chybět.

Zklamaní fotbalisté Itálie

Švédsko si připsalo první výhru nad Itálií po pěti zápasech a poprvé od roku 1998. Úvodní velkou šanci měli ve Stockholmu v šesté minutě hosté, ale gólově se dokázali prosadit jen domácí.

Sedmadvacetiletý záložník Johansson přišel na trávník v 57. minutě a už za čtyři minuty překonal brankáře Buffona střelou z hranice vápna, jejíž směr změnila teč. Středopolař AEK Atény si připsal ve čtrnáctém zápase za reprezentační A-tým první branku.

Italové si mohli zajistit lepší výchozí pozici do odvety, ale Darmian v 71. minutě trefil pouze tyč. Mistři světa z roku 2006 potvrdili současné trápení v ofenzivě, neboť za posledních pět zápasů dali jen tři góly.